اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
لیگ برتر فوتبال؛

تارتار: مقابل مس رفسنجان محکوم به کسب سه امتیاز هستیم

تارتار: مقابل مس رفسنجان محکوم به کسب سه امتیاز هستیم

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: با توجه به شکست برابر سپاهان در هفته گذشته، برابر مس رفسنجان محکوم به پیروزی هستیم.

«مهدی تارتار» روز سه‌شنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر مس رفسنجان در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: بازی سختی را پیش رو داریم. امسال هیچ مسابقه‌ای در لیگ آسان نیست. هر هفته در لیگ نتایج عجیبی رقم می‌خورد. مس رفسنجان ضمن عملکرد خوب در نقل و انتقالات،  مربی جوانش را حفظ و نفرات ممتاز لیگ یک را جذب کرد و سپس سراغ بازیکنان با تجربه و خوب لیگ برتری رفت. آنها تیم بسیار خوبی هستند. بازیکنان با تجربه احساس مسوولیت بالاتری دارند.

وی افزود: بازی مقابل سپاهان را از دست دادیم و به همین خاطر مقابل مس رفسنجان محکوم به پیروزی هستیم. میانگین سنی تیم پیکان خیلی پایین است. باید با این جوان‌ها سر و کله بزنیم. امیدوارم کم اشتباه باشیم و ۳ امتیاز بازی را کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: برابر سپاهان بازی خوبی را انجام دادیم. وقتی بازی ۲ بر یک شد، بی‌مهابا حمله کردیم. پس از آن سپاهان بازیکنان سرعتی خوبی را به زمین آورد. سپاهان لیاقت برد را داشت. آنها می‌توانستند گل‌های بیشتری بزنند.

وی در رابطه با استفاده از ۷ بازیکن آکادمی پیکان خاطرنشان کرد: از مربیان پایه پیکان تشکر می‌کنم که دنبال بازیکنان خوب هستند و ما از آن نفرات بهره می‌بریم. این کار در کم کردن هزینه‌ها به ما کمک می‌کند. دو بازیکن امید را  دوباره به تیم اصلی اضافه کردیم و ممکن است بتوانند فردا به میدان بروند چرا که از آنها راضی هستیم.

تارتار در مورد مصدومیت «فرزاد حاتمی» گفت: احتمال دارد او در جمع ما باشد. کادر پزشکی خیلی زحمت کشید و این احتمال است او فردا ما را همراهی کند.

وی در خصوص اختلاف امتیازی کم در جدول خاطرنشان کرد: بازی‌ها و جدول قابل پیش‌بینی نیست. برخی تیم‌ها مانند ما هزینه بسیار کمی کرده‌اند و نتایج خوبی گرفتیم. نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان هم همینطور. بازیکنان خوبی در لیگ ما حضور دارند شاید اسم و رسم‌دار نباشند، اما کیفیت خوبی دارند و توانستند رقابت خوبی را بین تیم‌ها در جدول شکل دهند.

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: نیروی جوان اشتباهاتش زیاد است. من گفتم امیدوارم کم اشتباه باشیم. تاوان این اشتباهات را ما مربیان می‌دهیم. البته کادر فنی خوبی داریم که با بازیکنان جوان کار می‌کنند تا اشتباهات  را به حداقل برسانیم و نتیجه‌ تاریخی را برای پیکان ثبت کنیم.

وی در مورد اینکه پرتاب اوت دستی به یکی از تاکتیک‌های اصلی تیمش تبدیل شده است، تاکید کرد: اگر بخواهم من ریز این مساله را بشکافم به ما حق می‌دهند. اوت آفساید ندارد و به همین خاطر این توانایی را داریم تا حریف را درون محوطه جریمه‌اش تحت فشار قرار دهیم. هر مربی دیگری هم بود از این اوت‌ها استفاده می‌کرد. ما ممنون هستیم که چنین نیرویی از تیم امید به ما اضافه شد. نمی‌گذاریم تیم‌ها به ما فشار بیاورند. می‌دانیم این سبک و پرتاب اوت کسل کننده است اما چاره ای نداریم و باید از پرتاب اوت‌های «نادر محمدی» استفاده کنیم.

وی در مورد اینکه مس رفسنجان توانسته در هفته‌های اخیر در بخش هجومی عملکرد خوبی داشته باشد، گفت: با حضور «محمد قاضی» مشکل مس رفسنجان برای گلزنی حل شد. این تیم ساختار دفاعی خوبی دارد و کار ما سخت است.

دیدار تیم‌های پیکان و مس رفسنجان از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهدا شهر قدس برگزار می‌شود./ ایرنا

کپی