اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

نگرانی ها نسبت به استفاده از اسیران فلسطینی برای آزمایش واکسن کرونا

نگرانی ها نسبت به استفاده از اسیران فلسطینی برای آزمایش واکسن کرونا

وزارت اسیران فلسطینی در نوار غزه نسبت به سوء استفاده از اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی و بهره جویی از آن ها به عنوان "نمونه آزمایشی" برای سنجش میزان کارآمدی واکسن کرونا ابراز نگرانی کرد.

 به نقل از المیادین، عبدالناصر فروانه، مسئول پرونده اسیران اعلام کرد: هراس این را داریم که از اسیران به عنوان نمونه آزمایشی استفاده شود.

فروانه خواهان استقرار یک کمیته پزشکی بی طرف شد که نظارت بر واکسیناسیون اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را برعهده بگیرد.

مسئولان رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کردند که تصمیم دارند تمامی بازداشت شدگان در زندان‌های خود از جمله اسیران فلسطینی را برای مقابله با کرونا واکسینه کنند.

عمیر اوهانا، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی قبلا گفته بود، زندانیان فلسطینی واکسینه نمی‌شوند؛ اظهاراتی که با انتقادات شدیدی روبرو شد.

باشگاه اسیران فلسطینی اعلام کرد، حدود ۴۴۰۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های این رژیم وجود دارند که ۲۵۰ تن به کرونا مبتلا هستند.

دیده بان حقوق بشر از مسؤولان رژیم صهیونیستی خواسته بود تا واکسن‌های کرونا را برای بیش از ۴.۵ میلیون فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه تامین کنند./ ایسنا

کپی