اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

هشدار سازمان ملل نسبت به تبعات درج انصارالله یمن در فهرست تروریسم

هشدار سازمان ملل نسبت به تبعات درج انصارالله یمن در فهرست تروریسم

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل نسبت به تاثیر اقدام آمریکا درباره انصارالله یمن و طبقه‌بندی آن به عنوان یک سازمان "تروریستی" بر شرایط معیشتی و انسانی یمن ابراز نگرانی کرد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: سازمان ملل هنوز عمیقا نگران است که اقدام آمریکا در طبقه‌بندی جنبش انصارالله یمن به عنوان یک سازمان "تروریستی خارجی" یمن را به یک گرسنگی گسترده سوق دهد.

دوجاریک در ادامه گفت: با توجه به شرایط خطرناک فعلی (در یمن) در مورد مساله گرسنگی، باید برعکس این اقدام انجام شود.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل افزود: با وجود اینکه برنامه‌های امدادرسانی از فردا وارد فاز اجرایی خواهند شد، اما هنوز جزئیات مجوزهای داده شده به این طرح‌ها منتشر نشده‌اند و بر این اساس، سازمان ملل پیش‌بینی می‌کند تنش‌های بزرگی در روند بزرگترین امدادرسانی جهان رخ دهند.

او در ادامه تاکید کرد: حتی اگر آژانس‌های امدادرسانی مجوزها را دریافت کنند، این امر مشکل اصلی مربوط به واردات کالاهای تجاری را حل نخواهد کرد، باید تقریبا تمامی مواد غذایی، دارو، سوخت و هر چیز دیگری در یمن توسط بازرگان‌ها وارد شوند.

این مسؤول سازمان ملل تاکید کرد: باید از واردات تجاری به یمن حمایت شود و این روند از تمامی بنادر یمن ادامه یابد.

دوجاریک ادامه داد: سازمان ملل باید در نتایج احتمالی تعیین ماموریت نفتکش صافر (تعمیر و نگه‌داری نفت‌کش فرسوده در مقابل سواحل استان حدیده که در آن بیش از یک میلیون بشکه نفت خام ذخیره است) تجدید نظر کند./ ایسنا

کپی