اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش در تسهیل بازگشایی باشگاه‌ها

تصمیم ستاد مقابله با کرونا در ورزش در تسهیل بازگشایی باشگاه‌ها

ستاد مقابله با کرونا در ورزش برای تسهیل بازگشایی باشگاه‌ها و نظارت بر آنها مصوب کرد تا نماینده‌ای از باشگاه‌های ورزشی پس از گذراندن دوره آموزشی درباره کرونا، گواهینامه دریافت کند.

 در چهل و یکمین نشست ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ریاست «غلامرضا نوروزی» رییس فدراسیون پزشکی - ورزشی، از سرگیری فعالیت‌های ورزشی استان‌ها با توجه به رنگ‌بندی و شرایط جدید کرونا گفت و گو و تبادل نظر شد.

همچنین برای تسهیل بازگشایی باشگاه‌ها و نظارت بر آنها، مصوب شد یک نماینده از استخر یا باشگاه ورزشی پس از گذراندن دوره آموزشی در مورد کرونا گواهینامه دریافت کند و با توجه به تغییر شرایط در مورد بازنگری پروتکل‌ها جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و فدراسیون تشکیل شود.

از پیشنهاداتی که اعضای ستاد مقابله با کرونا در جلسه مطرح کردند، این که با راه‌اندازی خط شکایات و پیشنهادها هزینه‌های نظارتی باشگاه‌ها تا حدودی کاهش یابد و همچنین دستورالعمل برگزاری کلاس‌های آموزشی مصوب وزارت بهداشت با توجه به شرایط جدید به روز رسانی شود.

نحوه بازگشایی باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی ایمن از نظر کرونا قرار شد به صورت پلکانی انجام شود و به روند صدور گواهی باشگاه‌های ایمن از سوی دفتر امور باشگاه‌ها بیشتر توجه شود و  ارایه مجوز ورزش‌های کارگری و دانشجویی منوط به بازنگری شرایط و دستورالعمل‌ها خواهد بود.

کپی