اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

افزایش مرگ‌ومیر کودکان و نوجوانان کرونایی

افزایش مرگ‌ومیر کودکان و نوجوانان کرونایی

رئیس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران امروز درباره وضعیت بازگشایی مدارس در تهران توضیحاتی ارائه داد. به گزارش ایسنا، علیرضا زالی در بخشی از صحبت‌های خود به تغییر آمار سنی فوتی‌های کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: گروه سنی پنج تا ۱۷ سال و همچنین زیر ۱۰ سال در حوزه مرگ ومیر با افزایش مواجه بودند که با بحث بازگشایی مدارس می‌تواند این موضوع با خطر بیشتری مواجه شود.

وی در خصوص بازگشایی مدارس گفت: نهایتاً در ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد حضور دانش‌آموزان در همه شهرها بدون توجه به رنگ آنها اختیاری باشد. با توجه به اصرار دوستان در آموزش و پرورش که می‌خواستند کادر اداری و کادر مدارس مانند سایر ادارات باشند، این تصمیم اتخاذ شد. بی‌تردید در تهران شرایط متفاوت است، چرا که با آغاز فعالیت مشاغل آموزشی بار غیرمتعارفی به حمل‌ونقل عمومی وارد می‌شود که موجب نگرانی ماست.
وی ادامه داد: بی‌تردید حتی پنج تا ۱۰ درصد افزایش استفاده از حمل‌ونقل عمومی موجب نگرانی ما خواهد بود. از سوی دیگر معلمین با توجه به وقت و توان خود نمی‌توانند آموزش حضوری و مجازی را با هم به پیش ببرند و به نظر می‌آید که این کار غیرممکن است. لذا با توجه به صحبت‌های رئیس‌جمهوری می‌توان حضور دانش‌آموزان در مدارس را اختیاری در نظر گرفت و این به والدین بستگی دارد که امیدواریم مردم در این موضوع نیز همکاری لازم را داشته باشند. فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع مسمومیت با الکل و مراجعه بیماران با این مشکل به مراکز درمانی گفت: ظرف ۹ ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته شاهد رشد نسبی مراجعه بیماران به‌دلیل مسمومیت با الکل بودیم و افراد زیر ۱۸ سال نیز در این مدت نسبت به سال گذشته تعدادشان افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: نکته دیگر بحث قطع برق است که مشکلاتی را در ژنراتورهای بیمارستانی ایجاد می‌کند و اینکه اکسیژن‌سازها برق مصرف می‌کنند و ممکن است قطع برق سیستم اکسیژن‌سازها را با مشکل مواجه کند. باید بازسازی ژنراتورهای بیمارستانی از طریق استانداری تهران پیگیری شود. بالا بودن مراجعات، استفاده گسترده از اکسیژن‌سازها و مصرف برق در بیمارستان‌های تهران و مستهلک بودن این ژنراتورها موضوع بسیار جدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
کپی