اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
رحمانی فضلی:

قوه قضاییه با کانال‌ها و سایت‌های قیمت گذاری کالاها برخورد کند

قوه قضاییه با کانال‌ها و سایت‌های قیمت گذاری کالاها برخورد کند

وزیر کشور وجود کانال‌ها و سایت‌های قیمت گذاری کالاها را از عوامل افزایش قیمت در بازار ذکر کرد و گفت: قوه قضاییه قطعا باید با این کانال‌های غیرمجاز برخورد کند.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در حاشیه نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در جمع خبرنگاران در باره مباحث مطرح شده در نشست امروز گفت: در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی لایحه بودجه و اینکه بودجه در مراحل تصویب چه در مجلس، کمیسیون‌ها و کمیسیون تلفیق چگونه بازتاب رسانه‌ای داشته باشد،بررسی شد.

وی افزود: وقتی بودجه در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و درباره‌آن تصمیم‌گیری می‌شود، به معنای این نیست که قانون شده است. این موارد باید به کمیسیون تلفیق و بعد در صحن مجلس تصویب شود و مورد تایید شورای نگهبان قرار بگیرد تا در نهایت به قانون تبدیل شود.

وزیر کشور اضافه کرد:طرح برخی از مسائل در حد کمیسیون در افکار عمومی بازتاب‌هایی دارد که قرار شد در جهت انعکاس واقع‌بینانه و کارشناسانه صحبت کنند تا درباره مسائلی که هنوز قطعیت ندارد، علائم غلط به جامعه داده نشود.

رحمانی فضلی یکی دیگر از موضوعات نشست امروز را بحث عید نوروز  ذکر کرد و گفت: در زمینه تامین و قیمت کالاها، برگزاری نمایشگاه‌ها و فروش‌های نوروزی از یک طرف با نوروز که ایام شاد و بانشاطی است و از طرف دیگر با کرونا مواجه هستیم.باید تدابیری اندیشیده شود تا خود نوروز با عنوان جشن موجب شیوع کرونا نشود.

وی ادامه داد: قرار شد اهم کالاهای مورد نیاز تامین و قیمت کالاها تعیین شود و فروش‌های نوروزی یک ماه زودتر انجام شود تا در زمان خرید تراکم جمعیت نداشته باشیم.

وزیر کشور در ادامه درخصوص افزایش قیمت برخی اقلام و کالاها گفت: با بررسی‌های انجام شده یکی از علل افزایش کاذب قیمت‌ها در دو سال گذشته، وجود کانال‌ها و سایت‌های قیمت گذاری بود که غیرواقعی قیمت گذاری می‌کردند. این کانال‌ها و سایت‌ها توسط قوه قضاییه جمع شد و اخیرا دوباره این موضوع مطرح شده است و قوه قضاییه قطعا باید با این کانال‌های غیرمجاز برخورد کند.

وی همچنین درباره بحث ماینرها و مصرف برق توسط شرکت‌های استخراج بیت کوین و آثار آن گفت: روز سه شنبه موضوع قطعی برق و گاز و آلودگی هوا بازتاب‌هایی داشت و تصمیم‌گیری شد تا به کمک استانداران، فرمانداران، وزارت نیرو، وزارت ارتباطات و قوه قضاییه این موضوع به طور جدی بررسی شود.

رحمانی فضلی یادآورشد: در دولت درباره نحوه فعالیت بیت کوین ها و ماینرها مصوبه داریم اما با توجه به گزارش‌های بدست آمده برخی به صورت غیرمجاز برق مصرف می‌کنند.

رییس ستاد اطلاع رسانی تبلیغات اقتصادی کشور همچنین درباره وضعیت بورس گفت: بحث کارشناسی بورس از حیث اقتصادی و مالی جای دیگر انجام می شود اما در این جلسه بحث اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مطرح و قرار شد کارگروهی سیاست گذاری مناسب اطلاع رسانی هم داشته باشند.

وی با اشاره به تامین ارز از سوی بانک مرکزی برای تامین کالاها  ادامه داد: همه دستگاه‌های مربوطه هم وزارت صمت و هم وزارت جهاد کشاورزی تایید کردند که بانک مرکزی در زمینه تامین ارز خوب عمل کرده است.

وزیر کشور با بیان اینکه در شرایط خاص کشور بخاطر تحریم‌ها و کرونا در فشار اقتصادی هستیم، گفت: ارز، کالاها، محدودیت‌های صادرات و واردات و گرانتر شدن کالاهای وارداتی باعث شد در فشار اقتصادی سخت‌تر قرار بگیریم.  انتظار می رود در این شرایط رسانه‌ها با طرح برخی مسائلی که قطعیت ندارد موجب رنجش بیشتر مردم نشوند.

/ایرنا
 

کپی