اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

۴ علامت ایمنی بالای افراد مقابل ویروس کرونا چیست؟

۴ علامت ایمنی بالای افراد مقابل ویروس کرونا چیست؟

محققان ۴ عارضه پس از ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی کردند که با تشکیل مقادیر بالای آنتی‌بادی‌، ایمنی بدن را به مدت ۳ ماه تضمین می‌کند.

محققان در پژوهشی تازه دریافتند وجود مقادیر بالای آنتی بادی در بدن فرد مبتلا به کرونا به معنای مصونیت فرد در برابر ویروس کرونا است. این مطالعه که توسط محققان دانشگاه ویسکانسین در آمریکا انجام شده، به عنوان نسخه اولیه منتشر شده و هنوز به تایید نهایی نرسیده است.

محققان آزمایش خون ۱۱۳ بیمار آلوده به ویروس کرونا را ابتدا پس از پنج هفته بهبودی از بیماری و سپس سه ماه پس از بیماری، تجزیه و تحلیل کردند. آن‌ها دریافتند افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا شده و در بیمارستان بستری شدند (افراد بهبود یافته‌ای که حال وخیم‌تری داشتند) نسبت به دیگران، دارای سطح آنتی بادی بیشتری هستند.

پژوهشگران در مورد افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا شده و در بیمارستان بستری نبودند، یعنی ابتلای حاد نداشتند، چهار عارضه را نشانه وجود آنتی بادی زیاد در بدن آن‌ها دانستند. این موارد شامل تب، شکم درد، اسهال، کاهش اشتها است.

این موضوع بدان معنا است که بروز این علائم در هنگام بیماری روی فرد می‌تواند نشانه آن باشد که احتمالاً مصونیت بیشتری در برابر کرونا دارند. محققان تاکید کردند که برای غلبه بر اپیدمی کووید ۱۹، ایمنی دائمی که اغلب توسط آنتی بادی‌های مداوم ارزیابی می‌شود، ضروری است.

در سندرم حاد تنفسی(SARS)، آنتی بادی ویروس‌ها در اکثر بیماران حداقل سه سال پس از بیماری وجود دارد. از طرف دیگر اطلاعات کمی در مورد ویروس کرونا وجود دارد، اما بعضی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ایمنی در مقابل کرونا ممکن است دست کم ۶ ماه ادامه داشته باشد.

با این حال گزارش‌های دیگر نشان می‌دهد که آنتی بادی‌های کرونا ممکن است در چند ماه اول کاهش یابد./ برنا

احتمال ضعیف ایمنی جمعی در برابر کرونا

توضیح بهداشت جهانی درباره زمان ایمنی جمعی در برابر کرونا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی