اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

لغو دورکاری کارمندان، مجازی بودن مدارس و ممنوعیت ورود خودرو‌ها به کیش

لغو دورکاری کارمندان، مجازی بودن مدارس و ممنوعیت ورود خودرو‌ها به کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش بر مجازی بودن فعالیت مدارس در جزیره تاکید کرد و گفت: براساس آخرین مصوبات، دورکاری کارمندان لغو و به مدت دو هفته ورود خودرو‌ها به جزیره کیش ممنوع است.

دکتر رضانیا با اشاره به برگزاری سی و سومین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه منطقه آزاد کیش، گفت: با توجه به درخواست برخی از مجامع صنفی مبنی بر برگزاری مجمع عمومی سالیانه مقرر شد مجامع صنفی با رعایت دستورالعملهای بهداشتی در فضاهای سرپوشیده با 30 درصد و در فضای باز با 50 درصد ظرفیت بتوانند این مجمع را برگزار کنند.

وی در خصوص تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس گفت: با توجه به درخواست اداره آموزش و پرورش به ستاد اقدامات پیشگیرانه کرونا مقرر شد با تاکید بر مجازی بودن آموزش ها و امتحانات در جزیره کیش چنانچه با توجه به بخشنامه ستاد ملی کرونا، مدرسه ای دارای شرایط ابلاغیه ستاد ملی بوده و امکانات لازم ابلاغ شده مرکز توسعه سلامت کیش مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی را داراست درخواست خود را برای بررسی به اداره آموزش و پرورش اعلام کند.
دکتر رضانیا گفت: بدیهی است حضور در مدارس به هیچ عنوان اجباری نخواهد بود.
وی گفت: درخواست موسسه ورزش و تفریحات سالم مبنی بر برگزاری تمرینات تیم های حرفه ای در ستاد اقدامات پیشگیرانه مطرح و مقرر شد با نظارت موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش این تیم ها بتوانند فعالیت های تمرینی خود را از سر بگیرند.
دکتر رضانیا گفت: مصوبه قبلی ستاد مبنی بر دورکاری 30 درصد دورکاری پرسنل ادارات و شرکتها لغو و کلیه ادارات ، نهاد ها و شرکت ها با 100 درصد نیروهای شاغل می توانند ادامه فعالیت بدهند.
وی گفت: مقرر شد ورود خودروهای پلاک سرزمین اصلی مسافری به مدت 2 هفته ممنوع شود و خودروهای دارای پلاک کیش از این قاعده مستثنی هستند.
دکتر رضانیا گفت: با توجه به راه اندازی پرواز کیش به مسقط و بالعکس مقرر شد بخشنامه وزارت بهداشت درخصوص مسافران خارجی از سوی مرکز توسعه سلامت ، شرکت بندر و فرودگاه های کیش و شرکت های هواپیمایی دقیقا اجرا شود./ صداو سیما

کپی