اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

فدراسیون کشتی و شهرداری مشهد تفاهمنامه همکاری امضا کردند

فدراسیون کشتی و شهرداری مشهد تفاهمنامه همکاری امضا کردند

تفاهمنامه همکاری فدراسیون کشتی با شهرداری مشهد با هدف ساخت ۵ سالن کشتی در مناطق مستعد این شهر امضا شد.

این تفاهمنامه را «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی و «محمدرضا کلایی» شهردار مشهد امضا کردند. همچنین «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر ورزش و «مسعود ریاضی» رییس هیات کشتی استان خراسان رضوی و عضو شورای شهر مشهد حضور داشتند.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی گفت: تجربه ١١ ساله در کار شهری دارم. کار کردن در شهر واقعا سخت است. به شهرهای بزرگ که می‌رویم با شهردارها برای توسعه کشتی صحبت می‌کنیم. مشهد قهرمانان المپیک و جهان همچون امیر و رسول خادم، ناصر زینل‌نیا و مجید خدایی داشته اما امروز مشهد ملی‌پوش ندارد. کاری که شهرداری مشهد قرار است برای کشتی مشهد انجام دهد،  ثمره‌اش را در آینده خواهیم دید.

وی یادآور شد: قرار است ٥ خانه کشتی ظرف سه ماه آماده شود. فدراسیون ٢٠ سال بابت توسعه کشتی در مشهد بهره‌بردار آن خواهد شد.

«محمدرضا کلایی» شهردار مشهد گفت: تفاهمنامه همکاری با کشتی، عملیاتی است.  قرار است در نقاطی از شهر مشهد که می‌شود استعدادیابی شود، سالن بسازیم. در نقاط کم برخوردار مشهد کار بیشتری انجام خواهد شد. رقابتهای کشتی جام «سیدجعفر موسوی»  را در مشهد داریم که امیدوارم در تقویم سالانه ثبت شود. در لیگ برتر و در هر دو رشته آزاد و فرنگی فعالتر خواهیم شد.

شهردار مشهد اضافه کرد: امیدوارم در چند موضوع با رویکرد استعدادیابی و توجه به نوجوانان و برگزاری مسابقات و در موضوع تجهیز و زیرساخت‌ها کار کنیم. به دنبال برگزاری مسابقات مهم و بزرگی هستیم و این در حالی است که المپیک اکو به میزبانی کشورمان قرار است در ۵ رشته که کشتی جزو آن برگزار شود. نیمه دوم تابستان آینده می‌توانیم این رقابت‌ها را برگزار کنیم./ ایرنا

کپی