اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

نگرانی‌های امنیتی به زندان‌های آمریکا رسید

نگرانی‌های امنیتی به زندان‌های آمریکا رسید

مقام‌های آمریکایی از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در سراسر زندان های فدرال این کشور از بیم خشونت و شورش در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن خبر دادند.

به نقل از شبکه سی ان ان، در آستانه مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری جدید آمریکا، تدابیر امنیتی و همچنین محدودیت های موقتی در سراسر زندان های فدرال آمریکا اتخاذ شده است.

در همین حال اداره زندان های آمریکا ضمن اشاره به اینکه تاکنون گزارشی از بروز خشونت و شورش در زندان های این کشور دریافت نکرده، عنوان کرد:  این اقدامات پیشگیرانه بوده و در پاسخ به حادثه یا خشونت رخ داده در داخل زندان ها نبوده است.

افزایش تدابیر امنیتی توسط آژانس‌های فدرال، ایالتی و نهادهای اعمال قانون پیش از برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن در حالی گزارش شده است که پیش از این نگرانی‌هایی در مورد شورش و خشونتها در زندان های آمریکا پس از حمله اخیر به ساختمان کنگره ایجاد شده بود.

پیش از این اف بی آی گزارش هایی  مبنی بر احتمال بروز اعتراض های مسلحانه در ایالت های این کشور دریافت کرده بود.

"شین فائوسی" رئیس شورای زندان های محلی در آمریکا نیز در این زمینه اعلام کرد که وی از طرح تدابیر امنیتی و اعمال محدودیت‌ها در زندان‌های آمریکا حمایت می کند.

تارنمای شبکه بلومبرگ نیز گزارش داد که تدابیر محدودکننده در سراسر زندان های فدرال آمریکا با هدف جلوگیری از بروز خشونت اتخاذ شده است.

مقامات زندان های آمریکا اعلام کرده اند که امیدوارند این تدابیر محدود کننده برای مدت زمان کوتاهی باشد.

پیش از این تدابیر شدیدی در شهر واشنگتن در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن برقرار شده است. گمانه‌زنی‌های فراوانی در شبکه‌های اجتماعی در مورد نگرانی ها از بروز اعتراض های جدید هواداران دونالد ترامپ مطرح شده است.

آماده باش امنیتی سراسری در ایالات متحده در پی شورش و حمله روز ۶ ژانویه (۱۷ دی ماه) به ساختمان کنگره در واشنگتن توسط شماری از هوادارن ترامپ صورت می گیرد که برخی در پی کشتن مایک پنس معاون رییس  جمهوری بودند که ریاست نشست تائید پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر را برعهده داشت.

اف بی آی و دیگر سازمان های امنیتی فدرال در پی بهره برداری افراط گرایان از ناامیدی هواداران ترامپ از اثبات ادعاهایشان درباره دستکاری در نتایج آرا، در باره وقوع خشونت های بیشتر هشدار داده اند. / ایرنا

کپی