اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

نخست وزیر ژاپن: برگزاری المپیک اثبات پیروزی جهان برابر کرونا خواهد بود

نخست وزیر ژاپن: برگزاری المپیک اثبات پیروزی جهان برابر کرونا خواهد بود

نخست‌وزیر ژاپن و میزبان سی و دومین دوره بازی‌های المپیک در پی افزایش آمار کرونا در توکیو اطمینان داد که با کنترل کردن ویروس همه‌گیر کووید ۱۹، این رویداد را ایمن برگزار خواهد کرد.

«یوشیهیده سوگا» امروز (دوشنبه) در افتتاحیه آغاز دور جدید پارلمان ژاپن در خصوص برگزاری بازی‌های المپیک، اظهار داشت: دولت ژاپن قوانین شیوه‌نامه‌های بهداشتی را اصلاح می‌کند تا اقدامات ضد ویروس کرونا با مجازات‌ و غرامت‌ها قابل اجرا شود.

در اوایل شیوع کرونا، ژاپن با رعایت فاصله اجتماعی و ماندن مردم در خانه توانست این بیماری را کنترل کند اما در هفته‌های اخیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور افزایش یافته و دولت محدودیت‌های سختگیرانه‌تری را اعمال کرده است.

پیش‌تر با دستور نخست وزیر ژاپن، چهار شهر توکیو، کانگاوا، سایتاما و شیبا قرنطینه و در وضعیت اضطراری قرار گرفتند که این دستور تا هفتم فوریه (۱۹ بهمن) به قوت خود باقی است.

سوگا گفت: هدف دولت وی، آغاز واکسیناسیون از اواخر فوریه (اوایل اسفند) است و به منظور بازگرداندن احساس ایمنی، این ویروس را کنترل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برگزاری المپیک اثبات پیروزی بشریت برابر کرونا خواهد بود. ما اقدامات کامل مبارزه علیه کرونا را در دست اجرا خواهیم داشت و با عزم راسخ برای دستیابی به بازی‌هایی که می‌تواند امید و شجاعت را در سراسر جهان فراهم کند، آماده می‌شویم.

بیش از ۳۳۰ هزار نفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده‌ که از این بین ۴۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

المپیک هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و تعویق بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو، یادآوری‌ تلخی برای ژاپن‌ است زیرا این کشور پیش‌تر در سال ۱۹۶۴ میزبان بازی‌های المپیک بود که گرما و رطوبت بالا در این کشور سبب به تعویق افتادن این بازی‌ها در ژاپن شد. میزبانی ژاپن در المپیک یک بار دیگر هم در سال ۱۹۴۰ به دلیل جنگ با چین لغو شده بود./ ایرنا

 

کپی