اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی امریکا:

سویه‌های جهش یافته کرونا حتما کشنده‌تر نیست

سویه‌های جهش یافته کرونا حتما کشنده‌تر نیست

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا می‌گوید جهش های کروناویروس ممکن است کشنده تر نباشد اما هنوز قابلیت مرگ و میر بیشتر را دارند.

"آنتونی فائوچی" مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا اظهار داشت: انواع عفونی تر کروناویروس لزوما کشنده تر نیستند اما هنوز هم می توانند باعث مرگ و میر بیشتر شوند.

به تازگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا هشدار داده است که سویه های جهش یافته کروناویروس میتواند گسترش ویروس در کشور را تسریع کند.

فائوچی گفت: ایالات متحده از نزدیک انواع سویه های جهش یافته کروناویروس از جمله نمونه ای که اولین بار در انگلیس شناسایی شد و مورد دیگری که در آفریقای جنوبی و برزیل گزارش شده را مورد ارزیابی قرار داده است. متخصصان بهداشت در حال بررسی این موضوع هستند که آیا سویه های جدید می توانند از تاثیر واکسن کروناویروس بکاهند؟

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا تاکید کرد: مهم است افراد دقت در رعایت نکات بهداشت عمومی را دو برابر بیشتر کرده و واکسن کرونا تزریق کنند تا بتوان از افزایش موارد بستری و مرگ ناشی از سویه های جهش یافته جدید جلوگیری کرد./ ایسنا 

۲۰۰ جهش برای ویروس کرونا ثبت شد

سرعت جهش کرونا ۴ برابر کمتر از آنفلوانزا

همه چیز در مورد جهش‌های اخیر کروناویروس

اطلاعات مهم در مورد جهش‌های ویروس کرونا

جهش ویروس کرونا اثربخشی واکسن را زیر سوال ‌می‌برد

جهش ویروس کرونا ترسناک نیست/ آنتی‌بادی‌ها مقصر بروز کووید شدید

 

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 
 
 

 

کپی