اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ائتلاف سائرون: موعد انتخابات زودهنگام همچنان پابرجاست است

ائتلاف سائرون: موعد انتخابات زودهنگام همچنان پابرجاست است

ائتلاف سائرون وابسته به مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق ضمن هشدار نسبت به تحریم انتخابات پارلمانی آتی، اعلام کرد که زمان برگزاری انتخابات زودهنگام همچنان در ماه ژوئن سال جاری میلادی است.

به نقل از شفق نیوز، صادق السلیطی، یکی از نمایندگان ائتلاف سائرون عراق خاطرنشان کرد، زمان برگزاری انتخابات زودهنگام همچنان ماه ژوئن سال جاری میلادی است و تا به این لحظه هیچگونه تصمیم رسمی برای تغییر این موعد وجود نداشته است.

السلیطی همچنین تصریح کرد، تغییر در روند سیاسی جز از طریق مشارکت گسترده در انتخابات اتفاق نخواهد افتاد و این امر مستلزم این است که همگان کارت رای دهندگان را به روز کنند تا اطمینان حاصل شود که آرای رای دهندگان از بین نمی‌رود و احتمال شک و تردید نسبت به وقوع تقلب مطرح نمی‌شود.

نماینده ائتلاف سائرون در ادامه افزود، تحریم انتخابات در خدمت احزاب خواهد بود زیرا این انتخابات منحصر به حامیان احزاب خواهد بود که با تمام قدرت در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

کمیساریای عالی انتخابات عراق، هفدهم ژانویه سال جاری میلادی، تاریخ شانزدهم اکتبر ۲۰۲۱ را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام به کابینه پیشنهاد کرد./ ایسنا

کپی