اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
طارمی در «اُکلاسیکو» پرتغال گل زد و اخراج شد

واکنش هواداران پورتو به عذرخواهی مهاجم ایرانی

واکنش هواداران پورتو به عذرخواهی مهاجم ایرانی
گروه ورزشی

مسابقات فوتبال در چند روز گذشته پیگیری شد و لژیونرهای فوتبال کشورمان برای تیم‌های خود به میدان رفتند.

بامداد شنبه و در حساس‌ترین دیدار هفته چهاردهم لیگ پرتغال، دیدار مهیج و پربرخورد پورتو و بنفیکا که به «اُکلاسیکو» شهرت دارد، با تساوی 1ـ1 به اتمام رسید. مهدی طارمی از ابتدا به میدان رفت و در حالی که تیمش 1ـ 0 عقب بود، در دقیقه ۲۵ گل تساوی را به ثمر رساند. اما مهاجم ایرانی پورتو در دقیقه ۷۳ به دلیل تکل خطرناک اخراج شد تا مسابقه حساس مقابل اسپورتینگ را از دست بدهد.

اخراج طارمی در دیدار با بنفیکا، در رسانه‌های جهان بازتاب زیادی داشت. روزنامه آبولا پرتغال با قراردادن عکسی از صحنه اخراج طارمی نوشت: «تنش حداکثری». همچنین سایت معتبر ESPN نیز با انتشار فیلمی از لحظه تکل مهدی طارمی و اخراج این بازیکن نوشت: «داور این لحظه فرجام‌خواهی کرد. شماره 9 پورتو پس از بازبینی صحنه توسط داور از زمین مسابقه اخراج شد تا تیم سرجیو کنسیسائو بازی را 10 نفره ادامه دهد.»

طارمی بعد از پایان بازی با انتشار پیامی بابت اخراجش عذرخواهی کرد؛ اقدامی که بازتاب گسترده و مثبتی میان هواداران پورتو داشت. یکی از هواداران پورتو به زبان فارسی نوشت: «تو نباید عذرخواهی کنی... ما باید تشکر کنیم. ممنون طارمی!»

از هفته بیستم رقابت‌های لیگ فوتبال بلژیک، شارلروا 1ـ0  از میشلن شکست خورد. کاوه رضایی و علی قلی‌زاده دو بازیکن ایرانی شارلروا از ابتدا در ترکیب اصلی تیم‌شان حضور داشتند. رضایی در دقیقه 66 بازی تعویض شد ولی قلی زاده 90 دقیقه بازی کرد.

از هفته نوزدهم سوپرلیگ ترکیه ترابزون اسپور با تساوی 1ـ1 مقابل آنتالیا اسپور به کار خود پایان داد. در این بازی سیدمجید حسینی از ابتدا در ترکیب تیمش حضور داشت و 90 دقیقه بازی کرد.

در چارچوب هفته یازدهم لیگ هلند موسوم به آردویزه، زوله که رضا قوچان‌نژاد را در اختیار دارد، میهمان هراکلس بود و 3ـ0 شکست خورد. مهاجم ایرانی زوله از ابتدا در ترکیب حضور داشت و 90 دقیقه بازی کرد اما نتوانست برای تیمش گلزنی کند.

کپی