اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

کشف جسد منتسب به کوهنورد گمشده اهل کردکوی

کشف جسد منتسب به کوهنورد گمشده اهل کردکوی

جنازه منتسب به معین شریفی جوان اهل کردکوی استان گلستان که ۲۵ شهریور امسال در جنگل این شهرستان مفقود شده بود پیدا شد.

رئیس کل دادگستری گلستان روز یکشنبه گفت: این جوان پس از پیاده روی در جنگل کردکوی مفقود شد و ماه ها جستجو برای یافتن او در جنگل های کردکوی بی نتیجه ماند و  سرنخ ها هم کارآگاهان را به نتیجه ای نرساند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشیان افزود: دیروز خانواده ای که به جنگل کردکوی رفته بودند در گوشه ای از این عرصه، کفش و موبایل پیدا کرده و آن را تحویل پلیس دادند که بررسی ها نشان می دهد این وسایل مربوط به معین شریفی جوان گمشده کردکویی است.

وی افزود: دادستان کردکوی پس از اطلاع از یافتن این اشیا دیروز با فراخوان نیروهای هلال احمر و نیروهای محلی اقدام به جستجوی دوباره منطقه و کند و کاو زمین کرد که پس از مدتی تلاش، جنازه از زمین بیرون کشیده شد.

هاشمیان ادامه داد: جنازه در محل کشف کفش و موبایل از زیر خاک بیرون کشیده شده و همین امر گمان انتساب این جنازه به معین شریفی را تقویت می کند.

وی افزود: کارشناسان پزشکی قانونی برای شناسایی هویت و اعلام نظر قطعی مرگ در حال بررسی هستند .

معین شریفی جوان ۳۷ ساله ۲۵ شهریور امسال برای پیاده روی به مناطق بالادست پارک جنگلی کردکوی رفت که از آن زمان مفقود شد.

۲۰ تیرماه امسال هم سها رضانژاد کوهنورد اهل قائمشهر که همراه با یک گروه کوهنوردی غیربومی و علیرغم ممنوعیت سفر ناشی از کرونا به ارتفاعات جهان نما در شهرستان کردکوی رفته بود نیمه های شب در مسیری بی بازگشت و نامعلوم قدم گذاشت و در نهایت حدود یک ماه پس از مفقودشدن، جنازه وی پیدا شد.ایرنا 

کپی