اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ترامپ درصدد برگزاری مراسم تودیع نظامی برای خودش است

ترامپ درصدد برگزاری مراسم تودیع نظامی برای خودش است

ترامپ قصد دارد در صبح روز مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا با برگزاری مراسم تودیع نظامی برای خودش، کاخ سفید را ترک کند.

به نقل از شبکه تلویزیونی‌ای بی سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، جمعه شب جزئیات جدیدی از طرح هایش برای ترک کاخ سفید و برگزاری مراسم تودیع نظامی برای خودش در صبح روز مراسم تحلیف (بایدن) منتشر کرد.

‌ای بی سی در گزارشی در این باره گفت: رئیس جمهور ترامپ کمی بیش از یک هفته پس از تحریک گروهی از هواداران اراذل و اوباش خود برای حمله به کنگره آمریکا، قصد برگزاری مرانسم پرطمطراق تودیع نظامی در صبح روز مراسم تحلیف (بایدن) را دارد.

منابع آگاه درباره جزئیات طرح ترامپ به ‌ای بی سی نیوز گفتند رئیس جمهور امیدوار است پس از آن برای آخرین بار سوار هواپیمای ایر فورس وان (هواپیمای ویژه ریاست جمهوری) شود و برایش مارش نظامی نواخته شود و از فرش قرمزی عبور کند که در هر دو طرف آن نظامیان (برای احترام نظامی) ایستاده اند. وی حتی صحبت از این کرده است که در این مراسم جت‌های جنگنده نیروی هوایی بر فراز آسمان به پرواز درآیند.

ترامپ در حالی که برای خروج خود از کاخ سفید برنامه ریزی می‌کند، مایک پنس، معاون او، با اعلام طرح‌های امنیتی روز تحلیف و دیدار با نظامیان در پایتخت، نقش فرمانده کل قوا را ایفا می‌کند./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی