اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

وزارت بهداشت: زنجانی ها در مقابله با ویروس کرونا شاگرد اول هستند

وزارت بهداشت: زنجانی ها در مقابله با ویروس کرونا شاگرد اول هستند

معاون کل وزیر بهداشت تاکید کرد که نحوه کنترل بیماری در استان زنجان برای کشور یک نمونه است.

فتح‌الله حقیقی در ستاد مقابله با کرونا ویروس استان که با حضور حریرچی معاون وزیر بهداشت در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: به ازای هر یک هزار نفر از 120 نفر در استان تست گرفته شده است و نتایج حاصل از آن باعث کنترل بیماری کرونا در استان شده است.

استاندار زنجان افزود: با اجرای طرح شهید سلیمانی در استان توانستیم مانع از پیک مجدد بیماری شویم به طوریکه نمونه pcr مثبت در آذرماه 35 درصد بود ولی در دیماه به 18درصد کاهش یافت.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان تاکید کرد: نباید فریب رنگ‌ها را خورد و بدانیم با کوچک‌ترین سهل‌انگاری وضعیت زرد به نارنجی و نارنجی به قرمز تبدیل خواهد شد و اگر مردم در تجمع و مراسم مختلفی در آرامستان ها و تالارها بدون رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی حاضر شوند کرونا روند صعودی خواهد گرفت.

استاندار زنجان، راه‌اندازی استودیو سلامت برای افزایش آگاهی مردم، افزایش مراکز 16 ساعته از 11 مورد به 22 مرکز و همچنین بهره‌گیری از توان همیاران سلامت را از دیگر موارد موثر برای کنترل بیماری کرونا در استان برشمرد و از فرمانداران خواست برای نوروز و ساماندهی بازار در روزهای پایانی سال تا دوهفته آینده طرح امنیتی و اجرایی را تدوین و ارائه کنند.

استفاده از هتل‌ها و مهمانسراها به عنوان مرکز نقاهتگاهی و بهبود یافتن یک هزار نفر در این مراکز، انسجام خیران برای کمک‌های مومنانه و کمک به تهیه اقلام بیمارستان از دیگر مواردی بود که حقیقی در ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان به آنها اشاره کرد و افزود: زنجان مهد خیران است و با تدبیری که اندیشیده شد در یوم‌العباس زنجانی‌ها به جای حضور در خیابان 33 میلیارد تومان کمک مومنانه برای نیازمندان آسیب دیده از کرونا تدارک دیدند که این نمونه ای از ولایتمداری و سخاوت مردم استان زنجان و پایتخت شور و شعور حسینی است.

وی با قدردانی از پا بکار بودن مدیران در روزهایی که کرونا شیوع پیدا کرده گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی، امروز استان زنجان در تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی نه تنها خودکفاست بلکه نیاز برخی از استانهای دیگر را نیز تامین می‌کند.

استاندار زنجان به در پیش بودن ایام الله دهه فجر نیز اشاره کرد و افزد: طبق دستوالعمل ارسالی از ستاد ملی کرونا اگر قرار باشد مراسمی در روز 22 بهمن برگزار شود فقط رژه خودرویی است و سخنرانی ها در فضای مجازی و از طریق سرانه ملی خواهد بود.

زنجانی‌ها در مقابله با ویروس کرونا شاگرد اول هستند

معاون کل وزیر بهداشت هم در ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان با قدردانی از اقدامات مدیران استان در مقابله با این ویروس منحوس گفت: نحوه کنترل بیماری در استان زنجان برای کشور یک نمونه است و اغلب در جلسات همواره از استان زنجان به عنوان استان موفق یاد می شود.

حریرچی گفت: هدف از سفر به زنجان ابلاغ پیام قدردانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و قدردانی اعضای ستاد ملی کرونا بخاطر همت مدیران و مردم در کنترل بیماری کروناست.

/ایرنا 

کپی