اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دولت برای توسعه زراعت چوب در کرمانشاه تسهیلات بانکی پرداخت می‌کند

دولت برای توسعه زراعت چوب در کرمانشاه تسهیلات بانکی پرداخت می‌کند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کرمانشاه با اشاره به پرداخت تسهیلات ویژه به منظور توسعه زراعت چوب در استان گفت: توسعه زراعت چوب در استان یکی از برنامه‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است و دولت نیز از این طرح با پرداخت تسهیلات بانکی حمایت می‌کند.

«ان شالله کولانی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باتوجه به تدابیر اتخاذ شده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و مشارکت بانک کشاورزی امکان پرداخت چهار میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال تسهیلات بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد سهم آورده بانک و صفر درصد بخش واگذار کننده یعنی این سازمان فراهم شده است.

به گفته او، این میزان تسهیلات به متقاضیان طرح های زراعت چوب با گونه های صنوبر و اکالیپتوس پرداخت می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در ادامه گفت: آنچه این اقدام را مطلوب متقاضیان خواهد کرد فرصت ۲ ساله مشارکت در اجرای طرح، تنفس ۶ ساله و در پایان بازپرداخت ۲ ساله خواهد بود.

کولانی با بیان اینکه مبلغ تسهیلات به ازای هر هکتار ۷۸میلیون ریال است از متقاضیان خواست تا با توجه به محدودیت زمانی و اعتبار اعلام شده حداکثر تا پنجم بهمن ۱۳۹۹ درخواست خود را به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محل سکونت خود ارایه دهند.

وی اظهار داشت: سهمیه اعتباری شهرستان‌ها به صورت شناور بوده و اولویت جذب هم با کسانی خواهد بود که در ارایه درخواست پیشگام بوده‌اند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

این استان دارای سه منطقه حفاظت شده شامل منطقه حفاظت شده بیستون که ۵۴ هزار هکتار است، بوزین و مرخیل در پاوه ۲۳ هزار هکتار و قلاجه هم حدود ۴۳ هزار هکتار است.

یک پناهگاه حیات وحش بیستون نیز در منطقه ورمنجه در جاده سنندج وجود دارد و در مجموع استان کرمانشاه دارای چهار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع به مساحت ۱۶۱ هزار هکتار است.

کپی