اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

شمار جان باختگان کرونا در آمریکا از ۴۰۰ هزار نفر گذشت

شمار جان باختگان کرونا در آمریکا از ۴۰۰ هزار نفر گذشت

آمریکا با سوءمدیریت دولت ترامپ اکنون به کانون انتشار ویروس کرونا در جهان تبدیل گشته به نحوی که شمار جان باختگان مبتلا به این ویروس در این کشور از مرز ۴۰۰ هزار نفر عبور کرد.

 بنابر اطلاعات تارنمای «وردمترز دات اینفو» (worldometers) هم اکنون شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان از مرز ۹۴ میلیون و ۳۰۰هزار نفر عبور کرده که از این تعداد در آمریکا  بیش از ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را شامل می شود.

بنابراین گزارش شمار جان باختگان به این ویروس در آمریکا  تا لحظه مخابره این خبر به ۴۰۱ هزار و ۸۵۶ نفر رسیده است.

اعلام وضعیت فاجعه در بیمارستان های آمریکا

بسیاری از بیمارستان های آمریکا بخصوص در ایالت های جنوبی و ایالت کالیفرنیا با مشکلات کمبود فضای درمانی در بخش های مراقبت های ویژه و نبود اکسیژن مواجه اند.

«کریستینا گَلی» (Christina Ghaly) مدیر خدمات درمانی بخش لس آنجلس ایالت کالیفرنیا در ۱۰ دی ماه دراین باره به سی ان ان گفت: در برخی از بیمارستان ها با مشکلات زیرساختی تجهیزات پزشکی به ویژه در حوزه اکسیژن رسانی مواجه هستیم.

از هر ۱ هزار آمریکایی یک نفر بر اثر کرونا جان باخته است

سی ان ان همچنین در هفتم دی ماه درباره مرگ و میر ناشی از مبتلایان به کرونا در آمریکا عنوان کرد: آمریکا هم اکنون به آمار بی سابقه ای مرگ و میر ابتلا به کووید-۱۹ از زمان نخستین شیوع این ویروس در اواخر ماه ژانویه گذشته(بهمن۹۸) رسید، اکنون شمار جان باختگان به حدی رسیده که  از هر هزار آمریکایی یک نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده است.

این شبکه خبری همچنین در این گزارش نو شت: در شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا هر ۱۰ دقیقه یک فرد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان می بازد.

دونالد ترامپ در اواخر ماه ژانویه و اوایل ماه فوریه(بهمن و استفند)  که شمار جان باختگان به کووید-۱۹ تنها یک نفر و ابتلا به آن نیز ۱۴ نفر بود، شیوع این ویروس را نادیده انگاشت و حتی در پاره ای از موارد توصیه های درمانی و دارویی خطرناکی را به شهروندان آمریکایی داد که با هشدار مقامات و سازمان های بهداشت و درمان در این کشور مواجه شد.

کرونا یکی از معضلات اصلی پیش روی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا است که قرار است تا پنج روز آینده امور کشور را بدست گیرد./ ایرنا

کپی