اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

حدود ۱.۵ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

حدود ۱.۵ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تکاوران پلیس با متلاشی کردن یک باند مسلح قاچاق مواد افیونی،۶ قاچاقچی را دستگیر و یک تن و ۴۴۱ کیلو تریاک کشف کردند.

سردار احمد طاهری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر ایرانشهر و بمپور با اشراف اطلاعاتی به سرنخ‌هایی مبنی بر قاچاق محموله سنگین موادمخدر، از شهرستان‌های مذکور به مرکز کشور دست یافتند.
وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از چند شبانه روز تلاش گسترده میدانی و رصد مناطق سخت گذر سرانجام عصر روز گذشته اعضای این باند بزرگ قاچاق را که با سه دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر در محور فرعی بمپور  به ایرانشهر بودند شناسایی و آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از طی مسافتی در یک منطقه کوهستانی اعضای این باند مسلح قاچاق موادمخدر در حلقه محاصره تکاوران پلیس گرفتار و درگیری مسلحانه آغاز شد.
وی ادامه داد: در این عملیات نفسگیر که ۲ ساعت ادامه داشت با مجاهدت و جانفشانی تکاوران پلیس، ۶ نفر از قاچاقچیان دستگیر شدند.
سردار طاهری خاطر نشان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از خودروهای توقیفی از قاچاقچیان یک تن و ۴۴۱ کیلو و ۸۵۰ گرم تریاک را به همراه سه قبضه سلاح کلاش با  ۸۸ فشنگ و یک قبضه کلت کمری با ۱۳ فشنگ مربوطه کشف کردند.
وی با تأکید بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق مواد مخدر گفت: غیور مردان نیروی انتظامی استان با هوشیاری کامل در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد مخدر حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمان سوز از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهند بود./ایسنا

 

کپی