اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اطفای کامل حریق در عرصه های جنگلی گیلان

اطفای کامل حریق در عرصه های جنگلی گیلان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، ۱۳ شهرستان استان را درگیر آتش ذکر کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته، هم اکنون هیچ آتشی در استان وجود ندارد و همه مهار شده است.

امیر مرادی  با اشاره به وزش باد گرم طی دو روز گذشته در عرصه های جنگلی استان گیلان، اظهار کرد: جنگل های ما آسیب ندیده و وجود لاش‌برگ و کنده های خشک شده درختان در کف جنگل ها موجب شده که با کوچک ترین وزش باد شاهد مشتعل شدن آتش در این مناطق باشیم.

وی سرعت وزش باد در آستارا، سیاهکل و رودسر را ۱۱۸ کیلومتر بر ساعت دانست و افزود: از پنجشنبه هفته گذشته، ۵۰ نقطه در استان در ۳۵ هکتار از مناطق جنگلی درگیر آتش بوده اند که با اهتمام فرمانداران، تیم های یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست، هلال احمر، سپاه، بسیج، گروه های آفرودی و مشارکت مثال زدنی مردم، تمامی آتش ها مهار و اطفا شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، ۱۳ شهرستان استان را درگیر آتش ذکر و اضافه کرد: بیشترین آتش‌سوزی ها در جنگل شهرستان های رودسر، سیاهکل، املش و آستارا بوده است که آتش آستارا، رودسر و سیاهکل صبح امروز اطفا شد.

مرادی، با بیان اینکه ۱۰ واحد مسکونی در شهرستان رشت نیز گرفتار آتش سوزی شدند، اضافه کرد: در هر شهرستان بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیروی حفاظتی و امدادی و بسیجی و مردمی پای کار اطفای آتش بودند.

وی ضمن قدردانی از تیم آفرودی گیلان برای عبور از مناطق صعب العبور جهت اطفای آتش جنگل ها، خاطرنشان کرد: هواشناسی استان گیلان نیز با صدور هشدار سطح قرمز و ارائه اطلاعات لحظه به لحظه درباره سرعت و جهت باد، به فرمانداران و نیروهای حفاظتی و امدادی و آتش نشان بسیار کمک کرد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان یادآور شد: پیش تر قرار بود بالگردهایی برای مهار آتش مورد استفاده قرار گیرند که با توجه به اطفای حریق، استفاده از بالگرد نیز منتفی شده است./ایسنا

کپی