اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پیشنهاد واشنگتن برای نامگذاری خیابان سفارت عربستان به نام جمال خاشقجی

پیشنهاد واشنگتن برای نامگذاری خیابان سفارت عربستان به نام جمال خاشقجی

یکی از اعضای شورای شهر واشنگتن پیشنهادی مبنی بر تغییر نام خیابانی که سفارت عربستان در واشنگتن در آن حضور دارد به نام خیابان «جمال خاشقجی» مطرح کرده است.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، بروکی بنتو، یکی از اعضای شورای شهر واشنگتن پیشنهادی را مطرح کرده است که در آن خواستار نام‌گذاری خیابانی در پایتخت آمریکا به نام «جمال خاشقجی»، منتقد و روزنامه نگار سعودی شده است.

وی تصریح کرد، تغییر نام خیابان سفارت عربستان در واشنگتن، باعث می‌شود هر کسی که از این خیابان گذر کرد، شجاعت جمال خاشقجی رو به یاد آورد و همچنین یادآوری کند که وی با قلم خود از دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون اساسی دفاع کرد.

این عضو شورای شهر واشنگتن در ادامه افزود: روزنامه‌نگاران در آمریکا و اکثر کشورهای جهان با خطرات بسیاری مواجه هستند و امکان ندارد ما به کسانی که قصد ترساندن روزنامه‌نگاران را دارند اجازه دهیم در کارهای خود موفق شوند.

خاشقچی ۵۹ ساله دوم اکتبر ۲۰۱۸ به دست گروهی از عاملان سعودی کمی پس از ورود به ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول کشته و مثله شد.

گروه‌ها و فعالان حقوق بشری گفته‌اند که این قتل، از پیش طراحی شده و به دستور شخص محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان انجام شد؛ اتهامی که ریاض آن را رد می‌کند./ ایسنا

کپی