اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ترکیه: جهان باید به نتیجه انتخابات فلسطین احترام بگذارد

ترکیه: جهان باید به نتیجه انتخابات فلسطین احترام بگذارد

کنسول ترکیه در شهر قدس ضمن تأکید بر اینکه جهان باید به نتیجه انتخابات فلسطین احترام بگذارد، گفت که این کشور آماده اعزام ناظرانی برای کمک به برگزاری انتخابات شفاف است.

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، احمدرضا ادمیر، کنسول ترکیه در قدس به صدور دستور موعد انتخابات فلسطین از سوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اشاره کرد و گفت: ما از توافق طرف‌های فلسطینی درباره انتخابات استقبال می‌کنیم. ترکیه همواره بر حمایتش از وحدت ملی فلسطین و برگزاری انتخابات در تمامی مذاکراتش با فلسطینی‌ها تأکید کرده است.

محمود عباس ۲۲ مه را به عنوان موعد انتخابات شورای قانونگذاری و ۳۱ ژوئیه را به عنوان موعد انتخابات ریاست تشکیلات و 31 اوت را موعد انتخابات شورای ملی تعیین کرده است.

ادمیر گفت: جامعه جهانی مایل به برگزاری انتخابات فلسطین بود برای همین باید به نتایج انتخابات احترام بگذارد. ترکیه به طرف فلسطینی وعده داده که ناظرانی را برای کمک به برگزاری انتخاباتی شفاف اعزام کند.

از سال ۲۰۰۷ اختلافات و دودستگی میان فتح و حماس حاکم است. میانجیگری‌ها و توافق‌های چند ماه اخیر به موافقت فلسطینی‌ها با برگزاری انتخابات سراسری که حماس در آن مشارکت داشته باشد، منجر شد./ ایسنا

کپی