اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

۷۰ میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی‌سازی شد

۷۰ میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی‌سازی شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با تاکید بر حمایت از ساخت تولید داخل، گفت: ۷۰ میلیون دلار ماشین آلات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی که در سالهای گذشته وارد می شد در این استان بومی‌سازی شد.

حبیب امین زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ساخت موتورهای دیزلی در شرکت ایدم و چرخشگر تبریز از جمله این بومی سازی ها در آذربایجان شرقی است.

وی افزود: ثبت توانمندی های بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی استان در سایت توانیران و معرفی بیش از یکهزار محصول ظرفیت های فراوان بخش تولید و صنعت آذربایجان شرقی را به خوبی نشان می دهد.

امین زاده با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دایمی توسعه و تعمیق ساخت داخل و اعلام نیازهای واحدهای تولیدی در محل سازمان و کسب رتبه اول آذربایجان شرقی در تحقق اهداف برنامه های جهش تولید در بین استان ها، گفت: عقد قرارداد انتقال طرح آب خلیج فارس توسط شرکت پمپیران و بومی سازی محصول انحصاری پمپ با ۲ ورودی با توان۱۴۰ بارفشار از دیگر ظرفیت های بخش تولید در آذربایجان شرقی است.

وی از پایش و رصد سرمایه گذاری بیش از یکهزار و ۹۰۰ طرح در دست اجرا در استان خبر داد و افزود: حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده طرح های در دست اجرای استان ۲۰هزار میلیارد تومان با پیش بینی ۵۲ هزار فرصت شغلی است. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تشکیل کمیته پایش در شهرستان ها و رفع موانع و تکمیل و راه اندازی طرح های بالای ۶۰ درصد و هدف گذاری راه اندازی حداقل ۵۰۰ طرح نیمه تمام در آذربایجان شرقی، راه اندازی ۴۹۰ طرح ایجادی و توسعه ای در استان در ۹ماهه سال جهش تولید از اقداماتی است که در توسعه اشتغال و تولید بسیار موثر خواهد بود.

امین زاده ادامه داد: پیگیری عدم توقف سرمایه گذاری های انجام شده با  تمدید و درج گزارش پیشرفت فیزیکی ۴۰۰ طرح در ۹ماهه امسال از جمله اقدامات توسعه ای در آذربایجان شرقی است.

به گزارش ایرنا، بیش از چهار هزار واحد صنعتی در آذربایجان شرقی فعالیت می کنند. /ایرنا

کپی