اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

کیفیت هوای تهران سالم شد

کیفیت هوای تهران سالم شد

کیفیت هوای پایتخت که ۶ روز متوالی ناسالم بود، امروز با شاخص لحظه‌ای ۸۲ در شرایط سالم قرار گرفت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۵۲ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۴، ازن با شاخص ۱۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۹ و منواکسید کربن با شاخص ۴۷ بوده است.

پونک صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۶۵، دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۶۹ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۸۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی در شرایط سالم بودند.

فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۶۳،   شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۵۶ و شهرداری منطقه ۱۰ با شاخص ۱۵۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۸۲ روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است./ایسنا


 

کپی