اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

گلزنی و اخراج «طارمی» در نبرد بزرگ؛ تساوی پورتو و بنفیکا

گلزنی و اخراج «طارمی» در نبرد بزرگ؛ تساوی پورتو و بنفیکا

نبرد بزرگ تیم‌های پورتو و بنفیکا با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.«مهدی طارمی» تک گل پورتو را به‌ثمر رساند و سپس در دقیقه ۷۳ اخرج شد.

 بامداد شنبه و در حساسترین دیدار لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های پرتغال، پورتو در ورزشگاه «دراگائو» از بنفیکا پذیرایی کرد و در نهایت این دیدار مهیج و پربرخورد که به اُکلاسیکو شهرت دارد با تساوی یک بر یک به اتمام رسید. «مهدی طارمی» که این روزها به یکی از بهترین بازیکنان پورتو تبدیل شده است از ابتدا به میدان رفت.

برخلاف انتظار این بنفیکا بود که شروع بهتری داشت و در دقیقه ۱۷ «الکس گریمالدو» مدافع پیش‌تاخته این تیم موفق به گلزنی شد.

پس از گذشت دقایقی بازیکنان پورتو به شرایط مسلط شده و با استفاده از جناحین درپی طرح‌ریزی حمله و رسیدن به گل بودند.

در دقیقه ۲۵ پاس خوب «خسوس کرونا» به «مهدی طارمی» رسید و مهاجم ایرانی پورتو با هوشیاری توانست گل تساوی را به ارمغان بیاورد. این هفتمین گل فصل طارمی بود.

در ادامه، بازی روند متعادلی داشت و تیم‌ها روشی محتطانه را در دستور کار خود قرار دادند.

در دقیقه ۷۳ «مهدی طارمی» به دلیل تکل خطرناک روی پای «اوتامندی» مدافع باتجربه آرژانتینی با کارت قرمز داور جریمه و اخراج شد تا مهاجم ایرانی پورتو، شب پرحادثه‌ای داشته باشد.

همین امر موجب شد تا در ادامه روند بازی در اختیار بنفیکا باشد اما تلاش بازیکنان میهمان برای برتری سودی نداشت و بازی با تساوی به اتمام رسید.

با این نتیجه، هر دو تیم بنفیکا و پورتو ۳۲ امتیازی شده و بر حساب تفاضل گل به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم باقی ماندند. هم اکنون، اسپورتینگ لیسبون با ۳۶ امتیاز در صدر جدول لیگ برتر پرتغال قرار دارد./ایرنا

کپی