اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

بازرگانان با پرداخت ۳۰ درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می‌شوند

بازرگانان با پرداخت ۳۰ درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به تعلیق برخی از کارتهای بازرگانی استان به دلیل پرداخت نکردن تعهدات ارزی گفت: بازرگانان با پرداخت ۳۰ درصد از تعهد خود می توانند از تعلیق خارج شده و به فعالیت ادامه دهند.

حمیدرضا متین اظهار داشت: از ۳۵۸ فقره کارت بازرگانی معتبر استان ۱۴۸ فقره مشمول تعهد ارزی در سالهای ۹۷، ۹۸ و تا پایان خرداد ۹۹ هستند.

وی گفت: صاحبان این کارتها مبلغ ۱۷۶ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۵۸۴ هزار دلار تعهد ارزی حاصل از صادرات دارند که باید به چرخه اقتصاد برگردانند.

رئیس سازمان  صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: ۵۳ فقره از کارتهای تعلیق شده در بخش بازرگانی و ۹۵ فقره در بخش تولیدی است.

به گفته متین تاکنون ۱۸ بازرگان به طور کامل بدهی خود را پرداخت کرده، ۷۸ مورد هم هیچ پرداختی نداشته اند و مابقی نیز به بخشی از تعهدات ارزی خود عمل کرده‌اند.

او با بیان اینکه ۴۵ کارت بازرگانی در استان تعلیق شده است تاکید کرد: این کارتها مربوط به تولیدکنندگان نیست و تمام تعلیق شده ها در بخش غیرتولیدی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و  تجارت استان همدان گفت: به تازگی در راستای حمایت از صادرکنندگان مشمول تعهد ارزی نامه‌ای از سازمان توسعه تجارت به ما ابلاغ شد و به طور گسترده اطلاع رسانی کردیم تا صاحبان کارتهای تعلیق شده بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ۲۳۲ نفر شخص حقیقی و حقوقی در سراسر کشور به علت عدم ایفای تعهدات ارزی به قوه قضائیه معرفی شده اند افزود: تنها یک مورد از استان همدان بود و ما نهایت همکاری و مساعدت را با بازرگانان داریم.

در ۹ ماه نخست سال جاری ۱۰۰ میلیون دلار کالا از استان همدان صادر شد که مواد پتروشیمی، کشمش، فروسیلیس، موتور کولر آبی، شیرخشک صنعتی، وازلین بهداشتی، کلینگر خاکستری، سیمان سفید و رب گوجه فرنگی ۱۰ محصول برتر سبد صادراتی همدان هستند.

/ایرنا

 

کپی