اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رنگ‌بندی جدید کرونایی استان سمنان اعلام شد

رنگ‌بندی جدید کرونایی استان سمنان اعلام شد

سخنگو و جانشین رییس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: شهرستان‌های آرادان و میامی در وضعیت رنگ بندی آبی کرونایی و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت زرد از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.

حبیب‌الله خجسته‌پور شامگاه جمعه به خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به رنگ بندی اعلام شده، محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه ۲۷ دی تا جمعه ۳ بهمن امسال بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد .

وی ادامه داد: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، طی هفته آینده فعالیت مراکز تجاری ، بازرگانی و خدماتی شامل گروههای شغلی ۱ تا ۴ در شهرستان‌های میامی و آرادان و فعالیت گروه‌های ۱ تا ۳ در شهرستان‌های با وضعیت زرد با رعایت کامل ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی بدون مانع است.
وی بیان کرد: فعالیت گروه چهار همچنان در شهرستان‌های با وضعیت رنگ بندی زرد کرونایی ممنوع است .
خجسته‌پور تصریح کرد: از اول بهمن امسال، آموزش حضوری برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی و نیز هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش تنها در دروس کارگاهی و عملی در تمام شهرستان‌ها با رعایت ضوابط بهداشتی و سقف حداکثر ۱۰ نفر برای هر کلاس مجاز و در دیگر پایه‌ها و دروس همچنان بصورت غیر حضوری و مجازی خواهد بود.
وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا حضور تمامی کادر اجرایی و اداری مراکز آموزشی در استان بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش بدون مانع بوده و همچنین در مراکز آموزشی کم جمعیت استان که حداکثر دانش آموزان در تمام پایه‌های تحصیلی آن مرکز ۵۰ نفر یا کمتر از آن است ارائه شیوه آموزش حضوری منعی نداشته و مجاز است.
وی یادآور شد: خودروهای با پلاک ۸۶ و ۹۶ بعنوان خودروی بومی استان سمنان محسوب شده و تردد این خودروها در استان منعی ندارد.
سخنگو و جانشین رییس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان افزود: بر اساس قانون و به منظور حفظ وضعیت و کاهش میزان ابتلا و قطع زنجیره شیوع کرونا در استان ورود هر گونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهرهای قرمز و نارنجی به شهرستان‌های استان سمنان ممنوع و متعاقب آن ورود هرگونه وسائط نقلیه شخصی از استان به شهرستانهای نارنجی و قرمز در سراسر کشور نیز موجب اعمال قانون و جریمه می‌باشد.
وی ادامه داد: موفقیت بدست آمده در تغییر وضعیت شهرستانهای استان از رنگ قرمز به زرد و آبی مرهون همکاری و مساعدت اقشار مختلف مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان و سایر دست اندرکاران مقابله با کرونا در استان سمنان است .
سخنگو و جانشین رییس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: مردم با اخلاق و قانونمند استان ضمن پرهیز از هر گونه تردد غیر ضروری در استان ، به هیچ وجه به استان‌های دیگر و بویژه شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی سفر نکنند و با دست اندرکاران ستاد مدیریت مقابله با کرونا همکاری کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند،‌ از فوت ۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۶۲۱ نفر رسیده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سیما سادات لاری روز جمعه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۶ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و  ۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۳۱ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۱۸ هزار و ۲۹۵ نفر رسید./ایرنا

کپی