اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: یک بیمار کرونایی در استان جان باخت

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: یک بیمار کرونایی در استان جان باخت

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از جان باختن یکی از بیماران کرونایی قم طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد.

محمدرضا قدیر آخرین وضعیت مبتلایان به کووید۱۹ در استان را مورد توجه قرار داد و افزود: در ۲۴ ساعت منتهی به ۲۶ دی ماه، ۱۶ تن با علائم مشکوک به کرونا در قم پذیرش شدند.

وی ادامه داد: ۱۳ تن از این بین در بیمارستان بستری و ۱۵ نفر از بیماران کرونایی نیز با بهبودی از مرکز نگهداری بیماران کرونایی قم ترخیص شدند.

به گفته قدیر، ۱۰۰ بیمار کرونایی هم اکنون در قم بستری هستند که وضعیت عمومی ۹ تن از آنها وخیم است.

همزمان با کاهش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا در قم، وضعیت کرونایی این استان از روز بیستم دی‌ماه به حالت آبی درآمد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom @ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم

کپی