اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سرمای هوا منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت سوخت رسانی به نیروگاه ها شد

سرمای هوا منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت سوخت رسانی به نیروگاه ها شد

شرکت برق منطقه ای استان کرمان اعلام کرد: برودت هوا طی روز های اخیر و پایداری این جبهه هوای سرد در سراسر کشور منجر به افزایش مصرف گاز در همه بخش ها به ویژه بخش خانگی و تجاری شده و این امر موجب محدودیت سوخت رسانی گاز به نیروگاه ها شد.

در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی پیرامون مصرف برق و قبض برق گروه رسمی  سرمایه گذاری ایران و چین در تولید ارز دیجیتال واقع در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان اطلاعیه ای به شرح ذیل توسط روابط عمومی برق منطقه ای کرمان صادر شده است.

"هموطنان گرامی همانطور که مستحضرید کاهش دما و برودت هوا طی روز های اخیر و پایداری این جبهه هوای سرد در سراسر کشور منجر به افزایش مصرف گاز در همه بخش ها به ویژه بخش خانگی و تجاری شده و این امر موجب محدودیت سوخت رسانی گاز به نیروگاه ها گردید .

افزایش مصرف برق  وگاز موجب شد تا از مردم خواسته شود با همکاری در کاهش 10 درصدی مصرف انرژی موجبات تامین برق پایدار و سوخت رسانی به نیروگاها را فراهم نمایند که مردم شریف و انقلابی در سراسر کشور در این خصوص مشارکت نموده که جا دارد از همه انها تشکر نماییم.

شرکت های برق نیز اقدامات و تمهیداتی به کار گرفته تا شبکه برق پایدار و انرژی مورد نیاز تامین باشد. کاهش خاموشی های غیرضرور، جلب همکاری صنایع، کنترل سیستم های گرمایشی و روشنایی اداری، کشف و جمع اوری مراکز غیررسمی تولید ارز دیجیتال و اختصاص پاداش 20 میلیون تومانی به کسانی که این مراکز را معرفی نمایند و انجام سایر امور تبلیغی و فرهنگی و غیره  از جمله این اقدامات و راهکارها بود. مع ذالک شاهد بودیم که برخی اصحاب رسانه  به ویژه در فضای مجازی ضمن بیان دیدگاه های خود انتقاداتی درخصوص وضعیت عملکردی شرکت رسمی سرمایه گذاری تولید ارز دیجیتال در منطقه اقتصادی رفسنجان داشته باشند.

در این راستا و به منظور رفع ابهامات و تنویر افکار عمومی روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان حسب رسالت آگاهی رسانی خود مطالبی به شرح ذیل به استحضار می رساند:

1ـ مشترک مذکور با سرمایه گذاری مشترک ایران و چین و پس از اخذ مجوز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت و انجام سرمایه گذاری در جهت انجام تعهدات فنی ابلاغی از طرف شرکت توانیر و براساس شرایط اتصال مطابق با آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق به شبکه متصل شده است.

2ـ نحوه محاسبه هزینه انرژی مصرفی این مراکز براساس مصوبه هیئت محترم وزیران و براساس مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها برابر با بهای برق صادراتی می باشد و با در نظر گرفتن تخفیفات مربوط به اتصال به شبکه انتقال محاسبه می گردد.  به منظور مدیریت مصرف در ماه های گرم سال با نرخ دو برابر و در 8 ماه غیرگرم با نصف نرخ برق صادراتی محاسبه می گردد.

لازم به ذکر است شرایط مذکور برای کلیه مراکز تولید ارز دیجیتال دارای مجوز، یکسان می باشد.

۳ ـ آنچه در صورتحساب دوره هشتم سال ۹۹ مشترک شرکت سرمایه گذاری ایران و چین در فضای مجازی منتشر گردیده است، طبق آیین نامه تکمیلی تعرفه های برق و دستورالعمل های اجرایی متعاقب آن محاسبه و اعمال گردیده و طبق روال جاری برای کلیه مشترکین صنعتی چنانچه مشترک تمام یا بخشی از آن را نپردازد، به عنوان بدهکاری در دوره بعد آورده شده  و بر اساس مقررات موجود، مشمول تعرفه تأخیری می گردد که در صورت عدم پرداخت، از طریق روش های قانونی نسبت به وصول مطالبات اقدام می گردد.

۴ ـ با توجه به سیاست های وزارت نیرو در تأمین برق مشترکین خانگی، علی الخصوص در فصل سرد سال، با توجه به محدودیت به وجود آمده ناشی از کمبود سوخت نیروگاه های کشور، پس از هماهنگی های انجام شده و به منظور حفظ پایایی شبکه برق کشور مشترکین صنعتی ملزم  به کاهش بار مصرفی خود گردیدند که مصرف بزرگترین مشترک رمز ارز کشور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز از تاریخ ۲۴ دی ۹۹ به طور کامل قطع گردید.

در پایان به مردم شریف استان این اطمینان را می دهیم که خدمتگزاران مردم در صنعت برق استان به صورت شبانه روزی در حال فراهم نمودن شرایطی به منظور جلوگیری از قطع برق ناخواسته مشترکین در سطح استان می‌باشند و در این راه به دعای خیر شما مردم نجیب، فهیم و ولایی استان محتاج می باشیم.

روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان

کپی