اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اوج‌گیری کرونا در شهرستان بهاباد بعد از یک مجلس ترحیم

اوج‌گیری کرونا در شهرستان بهاباد بعد از یک مجلس ترحیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد اعلام کرد: وضعیت بحرانی و قرمز کرونا که از امروز جمعه در شهرستان بهاباد حاکم گردید از یک مراسم ترحیم آغاز شد.

دکتر ابراهیم سلمانی افزود : ۱۰ روز قبل فردی در بهاباد فوت می کند که خانواده این مرحوم، ۳ مراسم پرجمعیت برای نامبرده برگزار می کنند، مراسم هایی که در آن پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت نمی شود.

به گفته وی پس از آن تعدادی از افراد شرکت کننده در این مراسم به کرونا مبتلا و آن را به افراد دیگر نیز انتقال می دهند.

وی اظهار داشت: تاکنون حدود ۲۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که بلافاصله تحت قرنطینه قرار گرفتند و اکنون هم اقدامات لازم برای کنترل آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.

سلمانی تصریح کرد: تیمی از این دانشگاه به بهاباد اعزام شد تا با انجام تست های مختلف از انتشار بیشتر آن جلوگیری کند.

به گفته وی این ویروس در شهرستان بهاباد تحت کنترل است و شناسایی احتمالی مبتلایان بیشتر در دستور کار قرار دارد تا از انتشار آن جلوگیری گردد.

وی به مردم بهاباد توصیه کرد فعلا در خانه بمانند تا از انتقال بیشتر این بیماری جلوگیری شود ضمن آن که به شدت از دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند.

ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان یزد اعلام کرد: حسب گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و بر اساس مستندات میدانی و بالینی، وضعیت شیوع کرونا در بهاباد، بحرانی بوده و به شدت در مرحله هشدار قرار گرفته است.

به گزارش اطلاعیه ۹۹ ستاد یادشده، با توجه به موارد متعدد مثبت سرپایی و بستری کرونا که در صورت عدم کنترل و رعایت پروتکل‌ها می‌تواند منجر به موج جدید و شدید بیماری در آن شهرستان در روزهای آینده شود و بنا به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره)، در این منطقه وضعیت قرمز اعلام می‌شود.

این اطلاعیه می‌افزاید: تاکید می‌شود تمامی مقررات و محدودیت‌های مناطق قرمز از امروز /جمعه ۲۶ دی‌ماه/  تا اطلاع ثانوی و بهبود شرایط در سطح شهرستان بهاباد برقرار می‌شود.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

هم اکنون ۱۵۳ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی یزد بستری هستند که ۵۵ نفر انها در بخشهای ویژه تحت مراقبت می باشند./ ایرنا 

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 


 

کپی