اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خرازی: هدف اول ما اتحاد با احزاب اصلاح‌طلب است

خرازی: هدف اول ما اتحاد با احزاب اصلاح‌طلب است

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: هدف اول ما دستیابی به وحدت و اتحاد میان احزاب اصلاح طلب است اما اگر نتوانیم به وحدت دست یابیم، مستقیم وارد میدان می‌شویم و حرف‌هایمان را با مردم می‌زنیم.

صادق خرازی در همایش حزب ندای ایرانیان، سال گذشته را سال غم انگیزی توصیف کرد و گفت: از هر روزنه بارش تلخی‌ها و سختی‌ها را بر مردم ایران و بسیاری از ملت‌های دیگر شاهد بودیم و بیش از دو میلیون انسان در جهان جان به جان آفرین تسلیم کردند و ده‌ها هزار نفر از هموطنان ما بابت یک اتفاق طبیعی یا یک رخداد دستکاری شده انسان در طبیعت به کام مرگ گرفتار شدند.

وی اضافه کرد: زندگی ما امروز ما مشحون از تصرف انسان در طبیعت است و اگر به گذشته بنگریم بسیاری از بزرگان تاریخ فکر هشدارهای فراوانی داده‌‌اند که تصرف انسان در طبیعت می‌تواند معضلات بزرگی را به وجود بیاورد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: در زندگی خودم سالی جز سالهای جنگ را سراغ ندارم که انقدر دوستان و یاران همه پرپر شده باشند از برادر عزیزمان آقای گوهری که خاطره‌‌اش هیچ گاه از ذهن ما بیرون نخواهد رفت، تا استاد شریف بزرگوار مرحوم دکتر فیرحی و مرحوم دکتر جواد ارجعی و بسیاری از دیگرانی که در سپهر سیاسی و فرهنگی فعالیت می‌کردند، هر روز خبر ناگوار می‌شنیدیم و امیدوارم امسال انسان بر این ویروس فائق شود.

خرازی با تشریح فعالیت‌های سال گذشته حزب ندای ایرانیان گفت: سال گذشته تلاش‌های زیادی در حزب انجام شد و بیشترین تلاش و بیشترین همت در حوزه هیات اجرایی و دفتر سیاسی و معاونت سیاسی انجام شد.

وی با بیان اینکه اکنون در آستانه انتخابات هستیم، گفت: امروز اردوگاه به هم ریخته اصلاحیون را ببینید و بنگرید که فاتحان روز بدر و حنین امروز در پی غرامتهای گستاخانه بدر، چگونه یک امت و ملت را به زبونی و بدبختی کشاندند. گویا تاریخ هر لحظه تکرار می‌شود و این تکرار تاریخ دردآور و سخت است چرا مردم اینگونه باید هزینه‌های حضور مخلصانه خود را بدهند.

خرازی با بیان اینکه ماه‌های زیادی است که دوستان ما در حزب در تکاپو و تلاش هستند که آینده انتخابات ریاست جمهوری چه می‌شود، ایجاد اتحاد و وحدت را هدف اصلی اردگاه اصلاحات عنوان و تصریح کرد: هدف اول ما این است که بتوانیم در اردوگاه اصلاحات اتحاد و وحدتی مبتنی بر عقلانیت کامل و خرد ورزی تمام ایجاد کنیم.

این فعال اصلاح طلب ادامه داد: اگر این خردورزی و عقلانیت که تنها راه حل مشکلات ملی ماست عملی شود بدون تردید در یک وحدت کامل به یک شخصیت سیاسی و شخصیت ملی خواهیم رسید و اگر نتوانیم به چنین وحدتی دست یابیم ترجیح می‌دهیم حزب ندای ایرانیان خود وارد میدان شود و کلام، بیان، عرضه و فکر خود را بیان کند چون در میان حزب ده‌ها جوان مستعد هستند که می‌توانند کشور را اداره کنند.

خرازی گفت: اولین گام ما وحدت برای رسیدن به نقطه مشترک است و در صورتی که دوستان ما نخواهند چنین استراتژی و اصول و مبنایی را بپذیرند در مرحله جدیدی در سخن مستقیم با مردم وارد میدان می‌شویم و حرفمان را خواهیم زد.

وی ادامه داد: چون مسئولیت اخلاقی دارم نمی‌توانم از فردی که در ذهنم است نام ببرم اما شما می‌دانید آن فرد کیست و نمی‌خواهم از حالا مشکل مضاعفی ایجاد کنم در مورد خودم سوالات زیادی است.

دبیر کل حزب ندای ایرانیان افزود: در مرحله اول باید به اتحاد دست یابیم اگر به وحدت رسیدیم با همه قدرت در چارچوب یک فکر مشترک عمل خواهیم کرد؛ اگر نتوانستیم مجموعه نهادهای مختلفی که در حزب است یک جمع بندی داشته باشند مطمئناً در چارچوب آن جمع‌بندی تلاش مورد نیاز را انجام خواهیم داد.

خرازی در بخش دیگری از سخنانش درباره شخصیت شهید سلیمانی گفت: ما سلیمانی دوران جنگ، سلیمانی دوران فرماندهی، سلیمانی شرق کشور، سلیمانی پشتیبانی و سلیمانی قدس داریم وقتی ایشان به قدرت فرماندهی سپاه قدس رسید سپاه قدس چیزی به نام اندیشه مقاومت در درون خود نداشت و تفکر مقاومت مربوط به دوره شهید سلیمانی است.

وی افزود: ما می‌گفتیم باید از ملت‌های آزادی بخش و از روند اندیشه‌های رهایی بخش در دنیا حمایت کنیم سلیمانی تفکر بزرگی ایجاد کرد و آن هم مقاومت بود؛ مهم‌تر این که در جغرافیای سیاسی که می‌اندیشید مقاومت را به دولت سازی رساند. در عراق و سوریه علی رغم اینهمه مشکلات دولت سازی کرد.

خرازی با طرح این پرسش که چه بر سر اردوگاه اصلاحات آمد، گفت: چه اتفاقی در اردوگاهمان افتاد آن هم از سال ۸۳ و ۸۴ و این هم ۹۶ به بعد، کشور را با کلید دستمان شروع کردیم و بدترین اهانت‌ها به شخص اول کشور شد که نتیجه‌اش را دیدیم مشت خواباندن پهلوانی نمی‌خواهد.

وی با بیان اینکه امروز اصلاحات در وضع خوبی نیست، اظهار کرد: سال گذشته حزب ندای ایرانیان یکی از معدود احزابی بود که فریاد می‌زد نباید انتخابات را تحریم کرد باید در انتخابات حضور داشت؛ قهر و تحریم برخی در مجموعه اصلاحات این بلا را سر کشور آورد و نتیجه آن شد که شما در چند ماه اخیر شاهد مجلسی هستید که هر مصوبه‌‌اش، کاهش توان ملی و کاهش قدرت بازدارنده مردم ایران است و این نتیجه بی‌تفاوتی دولت آقای روحانی و اصلاح طلبان و در نهایت رشد کسانی است که تفاوت بین دوغ و دوشاب را نمی‌دانند.

وی اضافه کرد: اگر پارسال آقایان در انتخابات شرکت می‌کردند و یک فراکسیون قوی اصلاحاتی در مجلس بود و توان صحبت و بازسازی فکر و اندیشه را داشت، آیا این گونه می‌شد؟ چه اتفاقاتی که در کشور رخ داده و چه فرصت‌های طلایی که در کشور از دست داده‌‌ایم و موجب آبادی کشورهای پیرامونی شده ایم.

این فعال اصلاح طلب افزود: در سه دهه گذشته اقتصاد ایران یک سوم اقتصاد چین دیده می‌شد و بعد به یک سی و هفتم رسیده و دو سال است که اقتصاد ایران در برابر چین یک ۶۵‌‌ام می‌شود به کجا داریم می‌رویم و سرشت و سرنوشت ملت را به کجا می‌بریم. / ایرنا

کپی