اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اعتماد عمومی؛ مهمترین سرمایه هر سازمان خدمت‌رسان

اعتماد عمومی؛ مهمترین سرمایه هر سازمان خدمت‌رسان

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه اعتماد عمومی مهمترین سرمایه هر سازمان خدمت رسان است، گفت: هلال احمر که یکی از بزرگترین شبکه های داوطلبی را در میان سایر جمعیت‌های ملی صلیب سرخ و این جمعیت به خود اختصاص داده متعهد به پیروی از فرهنگ شفاف سازی در تمام فعالیت‌های بشردوستانه است.

محمدحسن قوسیان مقدم در پاسخ به این سوال که برای افزایش میزان اعتماد عمومی به هلال احمر چه باید کرد؟، اظهار داشت: اعتماد عمومی مهمترین سرمایه هر سازمان خدمت رسان است که جمعیت هلال احمر در طول سالهای فعالیت خود از این امتیاز بزرگ بهره مند بوده است، گرچه در برخی ادوار به دلیل اغراض سیاسی، جناحی یا رسانه ای و گاهی به دلیل پاره ای تخلفات که خارج از بدنه خدوم جمعیت به وقوع پیوسته این اعتماد خدشه دار شده اما اخلاص در عمل به عنوان سرلوحه کار داوطلبان و کارکنان این جمعیت همواره موجب حفظ و افزایش اعتماد عمومی به این سازمان مردم نهاد بوده است.

وی ادامه داد: برای افزایش میزان اعتماد عمومی مردمی به هلال احمر نخستین اقدام و اولین قدم شفاف سازی و اطلاع رسانی در خصوص نحوه هزینه کرد کمک های جمع آوری شده مردمی در زمان ها و مواقع مختلف می باشد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: از این رو جمعیت هلال احمر با ساخت انواع کلیپ، نشر بروشور، بیلبورد و نظایر آن و همچنین ارائه توضیحات از طریق رسانه های عمومی و فضای مجازی نسبت به ارائه توضیحات اقدام می کند.

قوسیان مقدم توضیح داد: مردم و جامعه می بایست علاوه بر داشتن اطلاعات در خصوص برنامه ها و فعالیت های جمعیت هلال احمر، در خصوص بازخورد و میزان خدمات ارائه شده و میزان تاثیر برنامه های اجرا شده آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشند و هلال احمر می بایست با اطلاع رسانی و شفاف سازی تمامی برنامه ها و فعالیت ها را برای عموم مردم تشریح و در ادامه نیز میزان تاثیر و اثرات اجرای آن طرح ها و برنامه ها را ارائه کند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفت‌گانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است./ ایرنا 

 

 

 


 

کپی