اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

الحشد‌الشعبی راه شهیدان سلیمانی و المهندس را ادامه می‌دهد/ تحریم ابوفدک المحمداوی اذعان به شکست امریکا است

الحشد‌الشعبی راه شهیدان سلیمانی و المهندس را ادامه می‌دهد/ تحریم ابوفدک المحمداوی اذعان به شکست امریکا است

وزارت خزانه‌داری امریکا چهارشنبه شب اعلام کرد نام ابوفدک المحمداوی - رئیس ستاد کل نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق - را به فهرست تروریسم افزوده است.

سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «الصادقون» عراق اقدام دولت آمریکا در گنجاندن نام «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق در فهرست تحریمی خود را "مدال افتخار" دانست و تاکید کرد که این سازمان راه شهیدان سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و «حاج ابومهدی المهندس» ادامه می دهد.

 «محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «الصادقون» عراق در توییتی نوشت: گنجاندن نام ابوفدک المحمداوی فرمانده مقاوم الحشد الشعبی در به اصطلاح فهرست تروریسم آمریکا، یک مدال افتخار، عزت و شرافت است و گواهی می دهد که ابوفدک دولت آمریکا را آزار داده و توان آن را تحقیر کرده و همه مزدورانش را نادیده گرفته است.

 

وی افزود: ابوفدک و سایر فرماندهان الحشد الشعبی و مقاومت ثابت کرده اند که در مسیر و خط مشی دو شهید بزرگوار سلیمانی و المهندس گام برمی دارند.

وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد که نام ابوفدک المحمداوی را به فهرست تروریسم  افزوده است.

این وزارتخانه جمعه شب گذشته نیز «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را در فهرست تحریم خود قرار داد که این تصمیم دولت آمریکا با موجی از محکومیت‌ها و مخالفت‌ها در سطح مسئولان، احزاب، تشکل‌ها و مردم عراق روبرو شده است.

سازمان الحشد الشعبی عراق بر پایه فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی این کشور برای پاسداری از خاک عراق در برابر یورش تروریسم داعشی – تکفیری پایه‌گذاری شد.

سازمان الحشد الشعبی عراق در سالهای گذشته نقشه‌های آمریکا را با بیرون راندن گروه تروریستی داعش از بین برد و کاخ سفید را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت و تداوم روحیه جهادی، مبارزاتی و مقابله با اشغالگری آن در سالهای پس از شکست داعش نیز نگذاشته است تا اشغالگران آمریکایی و همدستان منطقه‌ای آنها به اهداف مورد نظر خود در عراق دست یابند و به عقیده تحلیلگران عراقی، همین ناتوانی و ضعف دولت آمریکا در رسیدن به اهدافش و خنثی شدن نقشه‌هایش در عراق و حضور پررنگ الحشدالشعبی در عرصه‌های مختلف در این کشور در سایه تاکید در مناسبت‌های مختلف بر لزوم خروج نیروهای آمریکایی از عراق باعث شده تا دولت آمریکا به خیال خود در پایان عمرش با تحریم کردن رئیس سازمان الحشد الشعبی و رئیس ستاد کل آن بخواهد به نوعی از این سازمان انتقام بگیرد و این درحالی است که تاکنون سیاست شکست خورده تحریمی آمریکا راه به جایی نبرده و هر روز ضعف و ناتوانی این کشور را در سطح جهان و بویژه منطقه بیش از پیش نمایان کرده است.

 

رییس الحشد الشعبی: آمریکا همچنان حاکمیت عراق را نقض می کند

رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق اقدام دولت آمریکا در گنجاندن نام «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای این سازمان در فهرست تحریمی خود را نقض حاکمیت عراق دانست.

«فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در بیانیه ای تاکید کرد: کسانی راضی به رضای خداوند شدند و برای دفاع از سرزمین و مقدسات عهد و پیمان بستند و برای این امر جان و مال نثار کردند و رضایت خداوند و مدال های افتخاری از مرجعیت و مردم کسب کردند، توجه و اهمیتی نمی دهند که افراد غربیه آنها را به بدی یاد کنند یا آنها را در به اصطلاح (فهرست تحریم های آمریکا) قرار دهند.
چه چیزی می تواند به آنها آسیب برساند؛ وقتی که مرجعیت و ملت، آنان را در فهرست های عزت و افتخار خود قرار داده اند و نام آنها را در سوابق مدافعان و آزادکنندگان خاک و ناموس در بهترین دلاوری هایی که تاریخ معاصر عراق به خود دیده است، ثبت کرده اند.

 

وی افزود:  آمریکا که خود را وکیل و وصی جهان قرار می دهد و مطابق عادت خود به نقض حاکمیت کشورها و خدشه به منزلت ملت ها اقدام می کند، اخیرا نام مجاهد ابوفدک المحمداوی رئیس ستاد سازمان الحشد الشعبی عراق را در لیست تحریم های خود گنجانده و با این کار، حاکمیت عراق را نقض و دولت و نهادهای رسمی آن و مصوبات پارلمان عراق را دستکم گرفته است چرا که الحشد الشعبی بخشی از تشکیلات نظامی رسمی عراق است که تحت امر فرمانده کل نیروهای مسلح و کاملاً تابع همه ساختارها و قوانین است.

الفیاض تاکید کرد: غیرقابل پذیرش است که کسانی که با تروریسم مقابله کردند و جانفشانی های زیادی را انجام دادند و به نیابت از جهان، شدیدترین نبردها را برای بیرون راندن تروریست های داعشی به عنوان خشونت آمیزترین نیروی تاریکی و افراط گرایی و برای خنثی کردن پروژه آنها جهت ویران کردن عراق و منطقه و ریختن خون ها انجام دادند، در جرگه تروریسم طبقه بندی شوند و این درحالی است که آمریکا با ادعاهای عریض و طویل و پوچ خود مدعی جنگ علیه این تروریست ها می شود.تحریم رئیس ستاد نیروهای الحشد الشعبی اذعان به شکست آمریکا است

«کتائب حزب الله» عراق اقدام دولت آمریکا در تحریم «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق را اذعان به شکست و ضعف کاخ سفید دانست.

به گزارش رسانه های عراقی، کتائب حزب الله عراق در بیانیه خود با اشاره به سابقه طولانی مبارزاتی «ابوفدک المحمداوی» رئیس ستاد کل نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق علیه اشغالگران آورده است که وی رعب و ترس را در دل ظالمان کاشت.

این بیانیه تاکید کرد: آمریکا از جنایت ها و حماقت هایش علیه ملت های ما و فرماندهان جهاد و پیروزی پیشمان خواهد شد.

کتائب حزب الله عراق تصریح کرد: متوسل شدن آمریکای شرور به سلاح پوچ تحریم ها و گنجاندن نام کسانی که با سلطه گری آمریکا و دست پرورده اش گروه تروریستی داعش مقابله کردند، در فهرست تحریم های خود،  اذعان به شکست و اعتراف به ضعف است ... شیطان بزرگ آمریکا، دشمن بشریت است./ ایرنا 

 

 

 

کپی