اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

هوای پایتخت از شنبه مطلوب می‌شود

هوای پایتخت از شنبه مطلوب می‌شود

کارشناس هواشناسی با اعلام آسمان قسمتی ابری همراه با غبار برای پایتخت در روز جاری، خاطرنشان‌کرد: هوای تهران از روز شنبه مطلوب می‌شود.

«فریبا گودرزی» ‌از پایدار بودن جو بیشتر مناطق کشور و تداوم انباشت آلاینده‌ها و پایین بودن کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد و گفت: از اواخر فردا جمعه و در روز شنبه، به دلیل وزش باد از غلظت آلاینده‌ها در این شهرها کاسته خواهد شد.

کارشناس هواشناسی افزود: امروز و فردا با وزش باد شدید گرم جنوبی، دمای هوای در استان‌های ساحلی خزر هشت تا ۱۲ درجه افزایش می‌یابد که امکان ذوب برف‌ها و بالا آمدن سطح رودخانه‌های محلی در این مناطق را در پی دارد.

وی ادامه‌داد: ‌در این دو روز، وزش باد شدید و خیلی شدید در استان‌های اردبیل، گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی اظهار کرد: از بعد از ظهر امروز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، غرب کردستان و کرمانشاه، بارش باران و برف و وزش باد شدید را خواهم داشت.

وی اضافه‌کرد: همچنین از روز جمعه بر گستره بارش‌ها اضافه خواهد شد و استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، زنجان و شمال خوزستان شاهد بارش خواهند بود که در ارتفاعات این مناطق می‌تواند به شکل برف باشد.

این کارشناس هواشناسی، همچنین از بارش‌های پراکنده در استان‌های همدان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال استان مرکزی و ارتفاعات قزوین، البرز و تهران در روز جمعه خبر داد.

به گفته وی، از امروز تا سه‌شنبه بخش‌های غربی دریای خزر مواج و دریای عمان نیز به تناوب مواج است./ایرنا


 

کپی