اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

خیز جدید موارد سرپایی کرونا در کشور

مرگ 21 بیمار کرونایی در مازندران در 24 ساعت گذشته

مرگ 21 بیمار کرونایی در مازندران در 24 ساعت گذشته

وزیر بهداشت با تأکید بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری و ساده‌انگاری از سوی مردم و مسئولان نسبت به کاهش موارد بیماری کرونا در کشور و با بیان اینکه این عادی‌انگاری همکاران ما را نگران کرده است، گفت: «متأسفانه مواردی را از خیز جدید بیماری در کشور بخصوص در موارد سرپایی بیماری داریم می‌بینیم که این موارد می‌تواند بعد از چند روز به افزایش موارد بستری و بعد از آن به افزایش موارد مرگ‌و‌میر بدل شود.»

 به گزارش ایسنا، سعید نمکی گفت: روزهایی که گذشت، دنیا تلاطم زیادی را در زمینه کووید۱۹ تحمل کرد و تعداد مرگ‌ها در کشورهای اروپایی و امریکایی بسیار بالا بود؛ به طوری که متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۸۱ مرگ در امریکا، ۱۲۴۳ مرگ در بریتانیا، ۱۱۰۹ مرگ در برزیل، ۱۱۰۶ مرگ در آلمان، ۶۱۶ مرگ در ایتالیا، ۴۵۲ مرگ در فرانسه، ۴۰۸ مرگ در اسپانیا و ۱۷۱ مرگ در کشور ترکیه اعلام شد. البته برخی شیوه‌های ثبت به دلیل تفاوت‌هایی که در جهان دارند، در اعلام آمارها هم تفاوت‌هایی را قائل می‌شوند.
وزیر بهداشت به سفر اخیر خود به استان مازندران اشاره کرد و افزود: استانی که ما را تقریباً بیش از همه گرفتار کرده، استان مازندران است. نقشه کشور در تاریخ‌های متفاوت را که می‌بینید، مشاهده می‌کنید که امروز تنها استانی که بیشترین گرفتاری را داریم، مازندران است و در ۲۴ساعت گذشته متأسفانه ۲۱ هموطن به دلیل ابتلا به بیماری و بستری در بیمارستان در این استان جان باختند. وی تأکید کرد: اگر این مرگ‌ها در استان مازندران نبود، به سمت مرگ‌های پایین‌تر از ۵۰ می‌رفتیم.
وی درباره ویروس جهش یافته اروپایی با منشأ انگلیسی و بریتانیایی نیز گفت: در این زمینه نیز بجز آن پنج موردی که قبلاً گزارش کردیم، موارد جدیدی در کشور گزارش نشده است. در مجموع گزارش جدیدی از کیس مبتلا به ویروس جهش یافته در کشور دریافت نکرده‌ایم. وی افزود: در استان مازندران هم بررسی مفصلی کردیم که مبادا جهش داخل کشوری از این ویروس داشته باشیم که خوشبختانه گزارشی در این زمینه نگرفتیم.
کپی