اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

دوستی میان اهالی آشپزخانه

دوستی میان اهالی آشپزخانه
مریم کاظمی کارگردان و بازیگر

در این روزها فیلم تئاترهایی مخصوص کودکان در سایت‌های مختلف قرار داده شده است که بچه‌ها می‌‌توانند آنها را ببینند و در دوران تعطیلی تئاتر کودکان از نمایش دور نمانند. من پیشنهاد می‌‌کنم نمایش «کلوچه دارچینی» را ببینند که از تابستان امسال در سایت تیوال قرار گرفته است.

 این نمایش را سال 92 با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید کردیم و سال 98 و پیش از شیوع کرونا مدتی دوباره روی صحنه رفت تا اینکه به دلیل شیوع این بیماری اجرا متوقف شد. اما نمایشی که اکنون در سایت تیوال کودکان می‌‌توانند ببینند، همان اجرای سال 92 است که مرحوم حسین محب اهری هم در آن بازی می‌‌کرد.
«کلوچه دارچینی» برای تمام رده‌های سنی مناسب است و خانواده‌ها هم می‌‌توانند آن را کنار فرزندان‌شان تماشا کنند چون یک نمایش خانوادگی، شاد و موزیکال است و بچه‌ها حتماً از تماشای آن لذت می‌‌برند. داستان نمایش درباره یک کلوچه است که تازه در آشپزخانه پخته شده و موشی می‌‌خواهد آن را بخورد و اهالی آشپزخانه به او کمک می‌‌کنند که خورده نشود و دوستی و اتحادی میان اهالی آشپزخانه که روی کابینت زندگی می‌‌کنند، به وجود می‌‌آید. در واقع «کلوچه دارچینی» داستان دوستی میان اشیای آشپزخانه است که در این نمایش جان می‌‌گیرند. این نمایش عروسکی زنده درباره همکاری، رفاقت و دوستی است و اینکه چطور می‌‌شود از پس مشکلات برآمد. درباره این است که هرکسی در مقابل محبت خلع سلاح می‌‌شود.
کلوچه دارچینی
نویسنده: دیوید وود
طراح و کارگردان: مریم کاظمی
بازیگران: حسین محب اهری، مریم کاظمی، عرفان میدانلو، آنا نمکچیان، مهرداد زمانی، مریم الهامیان
تماشا در: سایت تیوال

کپی