اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

جمعیت معتادان تهران چند نفر است؟

جمعیت معتادان تهران چند نفر است؟

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تعداد افراد معتاد در شهر تهران را ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۲۰ هزار نفر از این آمار را معتادان متجاهر شامل می‌شود.

 سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از مرکز بازپروری معتادان سروش در کهریزک گفت: گرچه پلیس مسئول ارتقاء و گسترش امنیت در جامعه است، اما نباید فراموش کنیم که برای ایجاد  امنیت همه ارگان‌ها و نهادهای جامعه مسئولیت دارند و باید به وظایف خود عمل کنند.

رحیمی با اشاره به فعالیت مرکز بازپروری سروش گفت: این مرکز که مختص نگهداری معتادان متجاهر ماده ۱۶ است با تلاش های صورت گرفته و تغییر کاربری طی یک دهه گذشته به کمپ ترک اعتیاد و بازپروری معتادان متجاهر تبدیل شد و از آن زمان تاکنون افراد زیادی در آن پذیرش شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مهم‌ترین معضل ها در رابطه با معتادان متجاهر بازگشت دوباره آن‌ها به مصرف مواد پس از سم‌زدایی است، گفت: باید با تغییر در رویکردها و شیوه بازپروری علاوه بر سم‌زدایی، شرایط برای بازگشت این افراد به کانون خانواده، بازار کار و جامعه نیز فراهم شود، البته نیروی انتظامی ماموریت قانونی برای بازپروری معتادان ندارد؛ اما  برحسب وظیفه ذاتی و مسئولیت اجتماعی و انسانی خود این اقدام را نیز انجام داده و به این حوزه ورود کرده است.

رییس پلیس تهران بزرگ درباره تعداد معتادان در پایتخت نیز گفت: برابر آمارهای ما در حال حاضر ۴۰۰ هزار معتاد فقط در شهر تهران است که از این تعداد ۲۰ هزار معتاد متجاهر  یعنی فاقد هرگونه سرپناه و طرد شده از خانواده هستند.

دستگیری و جمع‌آوری بیش از ۳۰۰ موادفروش و معتاد متجاهر در تهران

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ از دستگیری و جمع آوری بیش از ۳۰۰ موادفروش و معتاد متجاهر در پایتخت خبر داد.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در تشریح دستاوردهای نهمین مرحله از طرح ظفر پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ گفت: طی دو روز گذشته نهمین مرحله از طرح عملیاتی ظفر به مرحله اجرا درآمد و در جریان آن ۱۵ قاچاقچی و  ۱۲۲ خرده فروش موادمخدر دستگیر و ۱۹۰ معتاد متجاهر نیز جمع‌آوری شدند.

وی با بیان اینکه در این طرح ۵۰ کیلوگرم انواع موادمخدر از قاچاقچیان کشف و ضبط شد، گفت: همچنین انهدام دو باند بزرگ توزیع هروئین و تریاک در پایتخت نیز از دستاوردهای این طرح بوده است.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس در مبارزه با سوداگران مرگ جدی بوده و برابر قانون با آنان برخورد خواهد کرد، گفت: هیچ نقطه‌ای از شهر تهران برای جولان قاچاقچیان موادمخدر و توزیع کنندگان مواد افیونی امن نیست و ما اشراف اطلاعاتی بر عملکرد این افراد داریم. 

وی همچنین از انهدام یک باند فروش شیشه در فضای مجازی خبر داد و گفت: اعضای این باند سه نفره که اقدام به تبلیغ و فروش مواد مخدر شیشه در فضای مجازی کرده بودند در رصدهای پلیس شناسایی و در عملیاتی در محله جوادیه دستگیر شدند.

این افراد پس از دستگیری اعتراف کردند که مواد مخدر را از مرزهای شرقی کشور تهیه و به پایتخت منتقل کرده بودند و با تبلیغ آن در فضای مجازی به دنبال فروش آن بودند که دستگیر شدند./ایسنا

کپی