اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
بیش از ۴.۷ میلیون خودرو طی ۵۰ روز اخیر جریمه شدند

2هزار و 50 میلیارد تومان جریمه طرح محدودیت تردد کرونایی

2هزار و 50 میلیارد تومان جریمه طرح محدودیت تردد کرونایی

سخنگوی ناجا عملکرد ۵۰ روزه پلیس از زمان اجرای محدودیت‌های کرونایی از آذر ماه را تشریح کرد. سردار مهدی حاجیان در تشریح عملکرد پلیس در اجرای محدودیت‌های کرونایی در کشور که از ابتدای آذرماه کلید خورد گفت: طی ۵۰ روز ۴۰۹ هزار مأمور در ۱۹۵۸ نقطه از کشور در اجرای این‌ طرح مشارکت داشتند.

 وی با بیان‌ اینکه در این مدت تردد خودروها در کشور ۲۱ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل کاهش داشت، گفت: همچنین در این مدت از خروج یک میلیون و ۶۶۳ هزار خودرو جلوگیری شده و آنان‌ به مبدأ خود بازگشته‌اند.
سخنگوی ناجا با بیان اینکه در روزهای نخست اجرای طرح، رویکرد پلیس ایجابی و توجیه رانندگان بود، ادامه داد: در این مدت سه میلیون و ۳۰۰ هزار پیامک برای رانندگانی که طبق ردیابی ما مشخص شد از مبدأ خود خارج شده‌اند، ارسال شده است. وی تعداد خودروهای جریمه شده در اجرای طرح محدودیت تردد شبانه را دو میلیون و ۴۸ هزار و ۵۱۴ دستگاه برشمرد و همچنین گفت: دومیلیون و ۱۳۳ هزار و ۳۱ خودرو در مناطق نارنجی و ۵۷۳ هزار و ۱۵۷ دستگاه خودرو نیز در مناطق قرمز جریمه شده‌اند.
به گزارش «ایران عصر» به این ترتیب خودروهای متخلف در طرح تردد شبانه 409.702.800.000 تومان، خودروهای متخلف در مناطق نارنجی 1.066.515.500.000 تومان و خودروهای متخلف در منطقه قرمز 573.157.000.000 تومان جریمه شده‌اند که در مجموع قریب 2هزار و 50 میلیارد تومان می‌شود. سخنگوی ناجا در ادامه صحبت‌هایش در مورد اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در حوزه اماکن وصنوف نیز گفت: در این ۵۰ روز از یک میلیون و ۱۵۸ واحد صنفی بازدید شد که ۶۳۵ هزار تذکر و ۱۰۴ هزار صورتجلسه صادر شده و ۳۰ هزار و ۴۹۸ واحد متخلف نیز پلمب شدند. وی اضافه کرد: ۹ بیمارستان ناجا نیز در مقابله با کرونا اقدام به ارائه خدمات درمانی به بیش از هفت هزار نفر کرده‌اند.
کپی