اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

قالیباف خواستار پیگیری اجرای قانون یارانه معیشتی شد

قالیباف خواستار پیگیری اجرای قانون یارانه معیشتی شد

رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به معاون نظارت مجلس خواستار بررسی چگونگی اجرای قانون یارانه ۱۲۰ هزار تومانی و ارائه گزارش آن شد.

به گزارش روز دوشنبه اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی، «محمدباقر قالیباف» در پی نظارت میدانی از محله امام زاده یحیی(ع) تهران و ادعای بی‌خبری برخی محرومان این منطقه از یارانه ۱۲۰ هزار تومانی، در نامه‌ای خواستار بررسی چگونگی اجرای این قانون و ارائه گزارش آن شد.

در نامه رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به «پژمان پشمچی زاده» معاون نظارت مجلس شورای اسلامی آمده است: پیرو نظارت میدانی برای بررسی چک نهایی دریافت یارانه قانون حمایت معیشتی مجلس و ادعای تعدادی از محرومین مبنی بر عدم دریافت یارانه مردمی، ضروری است چگونگی اجرایی شدن پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی برای محرومین و ۱۰۰ هزار تومانی برای اقشار کم درآمد پیگیری و گزارش آن به اینجانب ارائه شود.

قالیباف درحالی این نامه را به معاون نظارتی قوه مقننه نوشت که دو هفته پیش رییس مجلس در راستای نظارت میدانی در منازل برخی اهالی محله امام زاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و آسیب پذیر هستند، حاضر شد و  از نزدیک در جریان  مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت. در این بازدید میدانی خانواده‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند، ادعا کردند که فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنها یارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است را دریافت نمی‌کنند، بلکه حتی یارانه معیشتی که سال گذشته و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی‌کنند.

قالیباف در نامه خود همچنین از دیوان محاسبات و کمیسیون اجتماعی مجلس خواسته است بررسی چگونگی پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به محرومان را در دستور کار قرار دهد.
مجلس شورای اسلامی در آبان ماه طرحی را به تصویب رساند که طی آن دولت موظف شد به بیش از ۶۰ میلیون نفر بین ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومان یارانه پرداخت کند./ایرنا

کپی