اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

شرایط آبی کرونایی کاملاً شکننده است

شرایط آبی کرونایی کاملاً شکننده است

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: هنوز برای وضعیت «آبی کرونایی» دستورالعمل نداریم و در این راستا منتظر اعلام نحوه اعمال محدودیت های آبی کرونایی از طریق ستاد ملی کرونا هستیم.

سعید کتابی دوشنبه ۲۲ دی ماه در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونای شهرستان اسدآباد، با اشاره به وضعیت آبی شهرستان اظهار کرد: وضعیت آبی به معنای کم خطر یکی از وضعیت های جدید در بحث رنگ بندی شرایط کرونایی بوده و این شرایط کاملاً شکننده است و با کوچکترین بی مبالاتی و سهل انگاری وضعیت به شرایط قبل بازخواهد گشت که در این راستا رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری ها همچنان الزامی است.

وی با بیان اینکه دورهمی ها و تجمعات در هر شرایطی حتی سفید ممنوع است، تصریح کرد: در صورتی که در سطح روستاها مواردی از مراسم ها و تجمعات مشاهده شود ضمن تذکر کتبی، با تهیه مستندات لازم دستگاه قضا ورود پیدا کرده و با آنها برخورد می کند.

کتابی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد بستری ها و ۷۰ درصد فوتی های کرونایی در سطح کشور کاهش داشته است، یادآور شد: براساس آمار ۵۲ درصد عامل ایجاد و شیوع کرونا شرکت در اجتماعات و ۴۰ درصد دورهمی های خانوادگی بوده که کنترل این موارد نقش مؤثری در روند کاهشی وضعیت کرونا خواهد داشت.

وی با تأکید بر بازرسی جدی تر از پیشخوان های دولت سطح شهرستان توسط ستاد صیانت افزود: در بحث بازگشایی مدارس و فعالیت های آموزشی نیز منتظر تصمیم ستاد کرونا  کشور و استان هستیم ضمن اینکه برگزاری و یا عدم برگزاری نمازجمعه هر هفته توسط ستاد سیاستگذاری نماز جمعه رسماً اعلام می شود.

وی با بیان اینکه در صورت لغو شدن برخی از محدودیت ها و فعال شدن برخی دیگر از مشاغل با رعایت پروتکل ها در وضعیت آبی نیاز به کنترل و بازرسی های دوچندان خواهد بود، یادآور شد: محدودیت های دفن اموات با کمترین نفرات همچنان به قوت خود باقی است ضمن اینکه خوشبختانه طی ۱۰ روز گذشته موردی از فوت کرونایی در شهرستان نداشته ایم.

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان با اشاره به مراکز رپید تست(تست سریع )شهرستان تصریح کرد: در این رابطه شهرستان اسدآباد از دیگر شهرستان های استان جلوتر بوده است که از زحمات دانشکده علوم پزشکی اسدآباد سپاسگزاریم./ایسنا

کپی