اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبرداری به بهانه ادامه تحصیل در خارج از کشور

کلاهبرداری به بهانه ادامه تحصیل در خارج از کشور

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک زن و مردی که به بهانه ادامه تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد و پیام نور خارج از کشور دست به کلاهبرداری از طعمه هایشان می زدند خبر داد و گفت این دو مجرم در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" در توضیح این خبر بیان داشت: اواخر مهر امسال یکی از مسئولان  دانشگاه آزاد با مراجعه به اداره پلیس از فعالیت غیرقانونی موسسه ای در خصوص ثبت نام در مقطع دکترای واحد امارات دانشگاه آزاد و پیام نور اعلام شکایت کردند و تیمی از کارآگاهان اداره 13 پلیس آگاهی تهران برای بررسی مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.
وی عنوان کرد: کارآگاهان برای بررسی موضوع به صورت نامحسوس به دفتر شرکت مراجعه و مشخص شد افراد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور و در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور مبالغ میلیونی که از 30 میلیون تومان شروع می شود را به حساب شرکت واریز کرده اند.
معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت: با انعکاس اطلاعات بدست آمده به مرجع قضائی  دستور بازداشت عاملان این کلاهبرداری صادر و کارآگاهان در ادامه با حضور در موسسه موفق هر دو متهم را  دستگیر کردند و مشخص شد متهم زن همسر یکی از کلاهبرداران حرفه ای است که به خاطر کلاهبرداری تحت پوشش موسسه علمی برای اعزام دانشجویان از کشور در زندان است و این بار همسرش برای ادامه کلاهبرداری خانوادگی شان از مرد جوانی کمک گرفته است.
سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در پایان گفت: باتوجه به دستگیری متهمان و اعتراف صریح به جرم خودشان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره 13 پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

کپی