اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

دستگیری زورگیران مسافرکش نما در تهران

دستگیری زورگیران مسافرکش نما در تهران

گروه استان ها – تهران بزرگ - معاون مبارزه با جرایم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 3 زورگیر مسافرکش نما که با تهدید و آدم ربایی از سوژه هایشان زورگیری می کردند، خبر داد و گفت: تحقیاقت تکمیلی از متهمان ادامه دارد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" بیان داشت: چندی قبل پسر جوانی با حضور در اداره 11 یازدهم پلیس آگاهی تهران با موضوع  آدم ربایی ، زورگیری از  سرقت رفتن وسایل و خالی کردن حسابش از سوی 3 زورگیر مسافرکش نما اعلام شکایت کرد.
وی عنوان کرد: شاکی پرونده  که جوان 28 ساله ای بود اظهار کرد،  در میدان آزادی قصد رفتن به شهرستان شهریار را داشتم و منتطر تاکسی بودم که خودرو تیبا سفید رنگ با 2 سرنشین مرد جلوی راهم توقف کردند و فکر کردم مرد جوان مسافرکش و دو مرد دیگر مسافر هستند به همین خاطر سوار بر خودروی تیبا  شدم.
معاون مبارزه با جرایم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در طول مسیر  ناگهان 2 سرنشین خودرو به ستم حمله ور با سلاح سرد تهدیدم  کردند و تازه متوجه شدم در باند زورگیران مسافرکش نما گرفتار شدم.  سارقان با تهدید گوشی موبایل، کوله پشتی و کیف پولم را گرفتند و حتی رمز کارت بانکی ام را از من گرفتند و سپس آنها موجودی حسابم را  خالی در ادامه در منطقه تهرانپارس مرا از خودرو به بیرون انداختند.
این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان با توجه به ماجرای زورگیری و آدم ربایی که متهمان انجام داده بودند تحقیقات را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند و در بررسی ها مشخص شد دزدان با کارت بانکی سرقت شده به چند مغازه طلافروشی رفته و اقدام به خرید طلا کردند و در ادامه نیز به پمپ بنزین رفته و از کارت بانکی سرقتی در پمپ بنزین استفاده کرده اند.
سرهنگ نثاری بااشاره به اینکه در تحقیقات انتظامی تصاویری از متهمان به دست آمد،  افزود: با شناسایی پلاک خودرو، توقیف خودروی تیبا در سامانه پلیس ثبت و خودروی تیبا توسط  ماموران کلانتری 108 نواب متوقف و راننده آن در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
وی خاطر نشان کرد: متهم در تحقیقات ابتدا خود را منکر هرگونه سرقت می دانست اما وقتی در برابر 2 تن از شاکیان پرونده اش قرار گرفت به سرقت هایشان اعتراف کرد و اظهار کرد با همکاری دو تن از همدستانش  مرتکب اعمال مجرمانه شده است.
نثاری با اشاره به اینکه مخفیگاه دو متهم دیگر در ادامه تحقیقات پلیسی شناسایی و درعملیات های منسجم هر دو دستگیر شدند،  اضافه کرد: بادستور قضائی کشف سایر جرائم مشابه ادامه دارد.

کپی