اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اعتراف به 100 فقره موبایل قاپی در تهران

اعتراف به 100 فقره موبایل قاپی در تهران

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام 2 باند 7 نفره موبایل قاپی و کشف 100 فقره سرقت خبرداد و گفت: متهمان به سرقت و خرید گوشی های سرقتی معترف شدند.

به گزارش ایران آنلاین  سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" در توضیح این خبر بیان داشت: با افزایش پرونده های موبایل قاپی مشابه در سطح شهر تهران،  تیمی از کارآگاهان اداره 18 پلیس آگاهی تهران ماموریت یافتند تا عاملان این سرقت های سریالی را دستگیر کنند.

وی عنوان کرد: در تحقیقات محلی از صحنه های سرقت، مشخص شد که سارقان اعضای دو باند 3 و 4 نفره  بوده که با همکاری یکدیگر و پوششی عمل کردن به موبایل قاپی در نقاط مختلف شهر می پردازند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص  پلیس آگاهی تهران بزرگ ابراز داشت:  در ادامه بررسی های پلیسی مشخص شد سرکرده این دو باند  فردی به نام اسد می باشد و در ادامه مخفیگاه هر 7 سارق شناسایی و در عملیات های مختلف پلیسی اعضای این باند به غیر از سرکرده باند به نام اسد دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان  68 دستگاه گوشی مسروقه کشف شد، گفت: در بررسی های پلیسی به دست آمد اسد با تغییر مخفیگاهش در صدد از بین بردن رد پای خود می باشد که در نهایت با تلاش شبانه روزی کارآگاهان به دست آمد،  اسد از مخفیگاهش از  شهرهای شمال غربی کشور به جنوب تهران بازگشته و زندگی پنهانی را آغاز کرده است.

وی افزود: در مراقبت های ویژه پلیسی مخفیگاه اسد در جنوب تهران شناسایی و در عملیاتی پلیسی موفق وی نیز دستگیر شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در بازرسی از مخفیگاه اسد  57 گوشی سرقتی که متهم  از پنجره خانه اش به تعمیرگاه کنار ساختمانش پرتاب کرده بود، کشف شد.

سرهنگ نجفی با بیان اینکه  متهمان در بازجویی ها به 100 فقره موبایل قاپی و خرید گوشی های سرقتی اعتراف کردند، ادامه داد: تا کنون  40 تن از شاکیان پرونده متهمان را  به عنوان سارق گوشی هایشان شناسایی کرده اند.

معاون مبارزه با جرایم سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضای این دو باند، متهمان با صدور قرار قانونی  برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره 18 پلیس آگاهی تهران قرار دارند.

کپی