اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

یادآوری تاریخ رویدادهای مهم با دستیار صوتی "الکسا"

یادآوری تاریخ رویدادهای مهم با دستیار صوتی "الکسا"

شرکت "آمازون"، دستیار صوتی "الکسا" را به قابلیتی مجهز کرده است که می‌تواند تاریخ رویدادهای مهم را به کاربر خود یادآوری کند.

شرکت "آمازون"(Amazon) قصد دارد یادآوری رویدادهای مهم را به کار ساده‌ای تبدیل کند. این شرکت، دستیار صوتی خود موسوم به "الکسا"(Alexa) را به قابلیتی موسوم به "به من بگو چه زمانی"(tell me when) مجهز کرده است.

الکسا با داشتن این قابلیت نه تنها به سوالات کاربر در مورد یک رویداد پاسخ می‌دهد، بلکه یک یادآوری را نیز برای زمان وقوع آن تنظیم می‌کند. برای مثال اگر از الکسا بپرسید که مسابقه سالانه فوتبال آمریکایی موسوم به "سوپربول" (Super Bowl) چه زمانی است، هم پاسخ سوال را می‌دهد و هم آن روز را یادآوری می‌کند.

کاربران می‌توانند از قابلیت "به من بگو چه زمانی"، برای یادآوری تاریخ پخش یک برنامه تلویزیونی، تعطیلات یا زمان دریافت ایمیل از مخاطبان خاص خود استفاده کنند. این قابلیت در حال حاضر فقط در دسترس کاربران الکسا در آمریکا قرار دارد.

این قابلیت فقط بخشی از راهبرد بزرگ آمازون برای دریافتن منظور واقعی کاربر است. هدف آمازون از ارائه این قابلیت، فقط پاسخ دادن به سوالات کاربر نیست، بلکه می‌خواهد کاربران را از دو بار پرسیدن نجات دهد./ایسنا

کپی