اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

انصارالله: حملات هوایی ائتلاف نقض آتش بس توافق الحدیده است

انصارالله: حملات هوایی ائتلاف نقض آتش بس توافق الحدیده است

جنبش انصارالله یمن حملات هوایی ائتلاف متجاوز به مناطق تحت کنترل این جنبش را نقض توافق نامه استکهلم درباره آتش بس الحدیده برشمرد.

به گزارش امروز(دوشنبه) شبکه خبری المسیره، ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ حمله هوایی به مناطق «الفازه» و «التحیتا» در جنوب الحدیده انجام داده است.

المسیره افزود: ائتلاف سعودی به همراه مزدوران یمنی وابسته به آن ۲۰۴ مرتبه توافق آتش بس الحدیده را نقض کرده اند که از این تعداد ۲۴ مورد با توپخانه و ۱۶۱ مورد با گلوله های مختلف بوده است؛ علاوه بر اینکه آنها استحکامات جنگی نیز در مناطق «الجاح» و «الجبلیه» در جنوب الحدیده ایجاد کرده اند.

تشدید درگیری­های میدانی در یمن یک هفته پس از آن صورت می گیرد که یکشنبه گذشته فرستاده سازمان ملل متحد به این کشور در مورد تلفات غیرنظامیان و افزایش نقض آتش بس در الحدیده ابراز نگرانی و تأکید کرد که او از نزدیک اوضاع این استان را زیر نظر دارد و اقدامات لازم را برای جلوگیری از هرگونه افزایش خشونت در این منطقه انجام خواهد داد.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۲۲ آذر ۹۷ در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق‌هایی درباره استان‌های ساحلی الحدیده و تعز از جمله اجرایی شدن آتش‌بس در الحدیده دست یافتند، اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌های ۲ طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

انصارالله ضمن پایبندی خود به مذاکرات صلح یمن، بارها اعلام کرده که ائتلاف عربی به تعهدات خود به توافقات استکهلم پایبند نیست و در این مسیر کارشکنی می‌کند.

با وجود تلاش‌های انصارالله یمن برای برقراری صلح، اما ائتلاف سعودی همچنان اصرار دارد به حملات خود و نیز محاصره این کشور ادامه دهد. 

عربستان پس از پنج سال از آغاز جنگی همه جانبه که علیه مردم یمن به راه انداخت، نه‌تنها به اهداف خود دست نیافته، بلکه هزینه‌های زیادی را به اقتصاد خود و یمن تحمیل کرده است/ ایرنا

کپی