اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

یک افسر دیگر پلیس کنگره درگذشت

یک افسر دیگر پلیس کنگره درگذشت

شبکه خبری ان بی‌سی اعلام کرد،یک افسر پلیس دیگر کنگره آمریکا که در اقدام علیه شورش هواداران ترامپ به ساختمان کنگره حضور داشت، جان باخت و هنوز علت مرگ این افسر پلیس مشخص نشده است.

به نقل از این شبکه خبری آمریکایی، «هوارد لیبنگود»  (Howard Liebengood) ۵۱ ساله یکی از افسران با سابقه پلیس کنگره آمریکا خارج از محل خدمت به دلایل نامعلومی درگذشته است. 

پلیس کنگره آمریکا ضمن تائید مرگ این افسر پلیس، اعلام کرده است که وی از جمله نیروهایی بود که هنگام حمله هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای ممانعت از ورود شورشیان در محل حضور داشت. 
بر اساس بیانیه روز یکشنبه پلیس کنگره، هوارد لیبنگود که در سال ۲۰۰۵ به پلیس کپیتول هیل پیوست در حال انجام ماموریت جان خود را از دست نداده و علت مرگ وی هنوز مشخص نیست.
مرگ لیبنگود در پی درگذشت «برایان دی سیکنیک»  (Brian D. Sicknick) یک افسر پلیس دیگر که در محل شورش روز پنجشنبه هواداران ترامپ و به دلیل جراحات وارد شده از ناحیه سر خبرساز می‌شود.
روز یکشنبه به دستور ترامپ پرچم آمریکا در کاخ سفید و تمامی نهادهای عمومی و نظامی به احترام لیبنگود و سیکنیک به حالت نیمه افراشته درآمد. / ایرنا

کپی