اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

لک و مظاهری عاملی برای تساوی بدون گل

لک و مظاهری عاملی برای تساوی بدون گل
ابراهیم میرزاپور دروازه بان سابق تیم ملی

حامد لک و رشید مظاهری دو دروازه‌بان حاضر در دربی 94 خواهند بود که در بازی‌های گذشته عملکرد درخشانی از خود به‌جای گذاشتند.

گلر خوب نقش مهمی در نتایج یک تیم ایفا می‌کند و برای همین است که تیم‌های بزرگ دنیا دروازه بان‌های خوب و شاخصی به خدمت می‌گیرند. معمولاً این دروازه بان‌ها در بازی‌های بزرگ خودنمایی می‌کنند و کیفیت خود را به رخ می‌کشند.

 این شرایط در دو تیم بزرگ پایتخت هم وجود دارد و حامد لک به‌عنوان دروازه بان پرسپولیس در چند هفته اخیر و حتی در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 عملکرد درخشانی داشت. در سوی دیگر رشید مظاهری، دروازه‌بان استقلال هم در چند بازی گذشته عملکردی قابل توجه داشت و با چند سیو فوق‌العاده موفق شد آمار خوبی از خود ثبت کند. به این دلیل دو تیم در خط دروازه شرایط مشابهی دارند و هر دو دروازه بان می‌توانند در دربی بدرخشند.

یکی از نکات دروازه بان‌ها فیزیک بدنی است که تقریباً هر دو دروازه بان از این نظر در شرایط استاندارد بین‌المللی هستند و این موضوع باعث شده تا عملکرد آنها خوب و حتی در برخی از بازی‌ها ایده‌آل باشد. یکی از نکات مهم اینکه حامد لک و رشید مظاهری هر دو برای نخستین بار است که این بازی بزرگ را تجربه خواهند کرد. معمولاً بازیکنانی که چنین شرایطی دارند برای بازی مقابل انبوه هواداران حاضر در ورزشگاه و جوی که در دربی ایجاد می‌شود، کار سختی دارند اما دوشنبه از این لحاظ کار لک و مظاهری ساده‌تر است چرا که همچنان به‌دلیل شیوع کرونا بازی‌ها بدون تماشاگر است و ورزشگاه خالی، استرسی به بازیکن تحمیل نمی‌کند. در هر حال معتقدم این دو دروازه بان نقش پررنگی در رقم خوردن نتیجه بازی خواهند داشت. اگر لک و مظاهری مثل بازی‌های قبل و روی فرم باشند، می‌توان گفت که تساوی بدون گل محتمل‌ترین نتیجه در دربی 94 خواهد بود.

کپی