اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

آمادگی آذربایجان شرقی برای افزایش همکاری اقتصادی با جمهوری نخجوان

آمادگی آذربایجان شرقی برای افزایش همکاری اقتصادی با جمهوری نخجوان

رییس اتاق بازرگانی تبریز در دیدار با سرکنسول ایران در نخجوان از اعلام آمادگی فعالان اقتصادی استان برای افزایش همکاری اقتصادی با جمهوری نخجوان خبر داد.

یونس ژائله در این دیدار با بیان این‌که ارتباطات فرهنگی خوبی بین آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان وجود دارد، گفت: باید فرصت‌های سرمایه گذاری در جمهوری نخجوان احصاء شده و از سویی شاهد افزایش صادرات از استان به این منطقه باشیم.

وی با بیان این‌که سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی استان اراده لازم برای افزایش تبادلات تجاری با جمهوری نخجوان را دارند، گفت: البته نباید جلسات دو جانبه تنها در حد صحبت‌های معمول باقی بماند، بلکه باید زمینه افزایش همکاری‌ها در عمل ایجاد شده و هر چه سریعتر شاهد آغاز دور جدیدی از همکاری‌ها با جمهوری نخجوان باشیم.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز در ادامه این نشست،  با اشاره به نزدیکی فرهنگی مردم استان و جمهوری نخجوان، گفت: همکاری‌های اقتصادی بین جمهوری نخجوان و آذربایجان شرقی با توجه به اشتراکات بالای فرهنگی در این دو منطقه، می‌تواند گسترش یابد که در این راستا نیازمند عزم جدی مسئولان دولتی و هم‌چنین فعالان بخش خصوصی استان هستیم.

سید احمد حسینی با بیان این‌که موضوع قره باغ و حوادث پیرامونی آن می‌تواند سبب خارج شدن نخجوان از یک فضای بسته شود، گفت: با تبادل هیات‌های تجاری و اقتصادی بین این دو منطقه می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک امیدوار به افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان باشیم.

به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، راهکارهای افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی بین آذربایجان شرقی و جمهوری نخجوان با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در محل اتاق تبریز بررسی شد./ ایسنا 

 

 

 

  

کپی