اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

استفاده از رمدسیویر برای مبتلایان به نوع خفیف کرونا در ژاپن

استفاده از رمدسیویر برای مبتلایان به نوع خفیف کرونا در ژاپن

ژاپن به تازگی از داروی ضد ویروس رمدسیویر نه تنها برای درمان بیماران کرونایی دارای وضعیت وخیم، که برای درمان مبتلایان به نوع خفیف کرونا هم استفاده می‌کند.

تلویزیون ژاپن روز یکشنبه اعلام کرد وزارت بهداشت این کشور ماه مه ۲۰۲۰ / اردیبهشت ۱۳۹۹/ اجازه تایید سریع این دارو برای درمان مبتلایان به کرونا را صادر کرد اما استفاده از آن اصولا محدود به بیمارانی می شد که به دستگاه تنفس مصنوعی یا دستگاه کمکی قلب و ریه (ECMO) وصل شده بودند.

این وزارتخانه می گوید: داده های بیشتری از استفاده آزمایشی از این دارو را از شرکت تولید کننده آن دریافت کرده است و کارایی آن را برای درمان مبتلایان به کرونا که وضعیتشان وخیم نیست نیز تایید کرده است. بدین ترتیب، رمدسیویر برای درمان بیماران مبتلا به ذات الریه با علائم خفیف نیز در دسترس خواهد بود.

نوامبر گذشته، /آبان ۱۳۹۹/  سازمان جهانی بهداشت توصیه می کرد که از این دارو برای درمان بیماران بستری شده مبتلا به کرونا استفاده نشود. این سازمان گفته بود رمدیسیور هیچ تاثیر مهمی بر پیشگیری از مرگ یا کوتاهتر شدن طول دوره درمان ندارد.

اما وزارت بهداشت ژاپن می گوید شیوه نامه سازمان جهانی بهداشت بر ارزیابی این وزارتخانه از این دارو تاثیر گذار نیست.

روز شنبه، تعداد کل جان باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در ژاپن از چهار هزار نفر فراتر رفت. تا کنون نیز ۲۸۶ هزار تن در این کشور به کرونا مبتلا شده اند./ ایرنا

سازمان جهانی بهداشت: هیچ مدرکی درمورد کارایی رمدسیویر وجود ندارد


 

 

کپی